Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6077
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inauguracja roku akademickiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 września 2019, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (27 września 2019 r.) w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Od 1 października – w związku z reformą Jarosława Gowina – placówka będzie już filią wrocławskiej uczelni, a nie wydziałem jak dotychczas.

Do grona studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze dołączyło niemal 300 osób, w tym 200 na kierunkach dziennych. Władze uczelni podkreślają, że idą z duchem czasu i dostosowują harmonogram studiów dziennych do potrzeb pracujących studentów. Do 30 września trwa jeszcze rekrutacja na studia niestacjonarne.

Inauguracja wieńczy obchody 50-lecia naszego wydziału - zaczynamy 51. rok akademicki - powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Zmieniły się realia - dzisiaj studenci też chcą pracować. W zawodzie ekonomisty, menedżera ważna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie, więc mają takie możliwości i tak staramy się organizować zajęcia, żeby mogli godzić je z pracą - dodała E. Sobczak.
Tak naprawdę, będziemy sobie radzić z ustawą przez najbliższy rok. Mamy nowy statut, nowy regulamin organizacyjny, a teraz będziemy to wdrażać. To na pewno nie koniec problemów, ale jesteśmy przekonani, że sobie poradzimy, bo te wyzwania traktujemy w dużym stopniu jako szansę, a nie problemy - powiedział Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - W związku z nową ustawą będzie to filia, a nie wydział w Jeleniej Górze, ale będzie ona miała wszelkie możliwości, aby kontynuować tradycję. Z jednej strony będzie autonomiczna w prowadzeniu dydaktyki, a z drugiej pracownicy filii będą w wydziałach wrocławskich, ale w katedrach jeleniogórskich. Wydaje mnie się, że powinniśmy przejść suchą stopą przez te zmiany - dodał rektor.

W trakcie inauguracji roku akademickiego miały miejsce przemówienia rektora i dziekan wydziału oraz zaproszonych gości, przedstawiciela studentów, wręczenie nagród i wyróżnień, a także immatrykulacja nowych studentów. Z wykładem inauguracyjnym pt. "Czy istnieje Europa ojczyzn?" wystąpił dr hab. Paweł Kowal, a na zakończenie wystąpił kwartet smyczkowy Intro Nataszy Wysockiej.

Dzisiaj (28.09) w uczelnianej auli przy ul. Kochanowskiego odbędzie się zjazd absolwentów (początek godz. 10:00), a na godz. 15:00 zaplanowano w Filharmonii Dolnośląskiej uroczystą galę jubileuszową. Z kolei wieczorem w Karpaczu odbędzie się Bal Absolwentów i Pracowników UE.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~` 28-09-2019 11:16
Fabryka bezrobotnych bezbeków ruszyła. Na przodzie Oskar,Julek i Tymoteusz!
komentarz usunięty
~zwykla_baba 28-09-2019 15:59
odpowiedź na usunięty komentarz
To po co czytasz i na dodatek spalasz się pisząc komentarz 😘
~bbu 28-09-2019 12:54
A potem człowiek czyta cv-ki ludzi jak szukają roboty a tutaj - Akademia Ekonomiczna - miejsce pracy - tesco, żabka, drex takie jaja takie jaja.
~jelegorzanin🃏 28-09-2019 18:25
Oj malkontentów nie brak! Zaczyna sie nowy rok akademicki a znia i nadzieja ze Kolegium Karkowskie podnioslo poziom na kazdym polu. Do przeszłości przeszła wpadka z flagami. Co coz? Chinska czy Turecka! Kto by sie zaglebial czy na czerwony polu sa gwiazdy , czy półksiężyca emblemat!Nowy rok akademicki- nowe rozdanie. Mysle ze wyciągnęła " wierchuszka" czy po nowemu " menagetment" wnioski i jeleniogorska KK szybko doszlusuje do poziomu Cambridge , Oxford, lub Massetchuset Institut of Technology Powodzenia zaki 😉
~Anastazja 28-09-2019 20:01
Do bubu Ty chyba wykładasz na Uniwersytecie w Moskwie.
~Bober 28-09-2019 20:30
Filia za chwile będzie już tylko dydaktyczna, a cudowny portret (do obejrzenia na *) oddaje bezwzględny styl zarządzania uprawiany przez Dziekan. Od dłuższego czasu odchodzą dobrzy wykładowcy, rezygnują ze współpracy wieloletni pracownicy, ale Pani Dziekan ma 1 oddaną co i portret dla Niej zrobi. Tylko chyba studenci oczekują czegoś innego - kształcenia praktycznego, a tu jest miejsce dla Kolegium i Politechniki. Kształcenie akademickie zostawmy dla UJ, UW i dużych uczelni znaczących w świecie.
~`s 29-09-2019 8:52
do: ~Bober (20:30)
Na świecie polskie uczelnie są 400 miejscu zaraz po burkina faso.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group