Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3180
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja roku akademickiego

Sobota, 28 września 2019, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja roku akademickiego
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (27 września 2019 r.) w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Od 1 października – w związku z reformą Jarosława Gowina – placówka będzie już filią wrocławskiej uczelni, a nie wydziałem jak dotychczas.

Do grona studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze dołączyło niemal 300 osób, w tym 200 na kierunkach dziennych. Władze uczelni podkreślają, że idą z duchem czasu i dostosowują harmonogram studiów dziennych do potrzeb pracujących studentów. Do 30 września trwa jeszcze rekrutacja na studia niestacjonarne.

Inauguracja wieńczy obchody 50-lecia naszego wydziału - zaczynamy 51. rok akademicki - powiedziała Elżbieta Sobczak, dziekan Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Zmieniły się realia - dzisiaj studenci też chcą pracować. W zawodzie ekonomisty, menedżera ważna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie, więc mają takie możliwości i tak staramy się organizować zajęcia, żeby mogli godzić je z pracą - dodała E. Sobczak.
Tak naprawdę, będziemy sobie radzić z ustawą przez najbliższy rok. Mamy nowy statut, nowy regulamin organizacyjny, a teraz będziemy to wdrażać. To na pewno nie koniec problemów, ale jesteśmy przekonani, że sobie poradzimy, bo te wyzwania traktujemy w dużym stopniu jako szansę, a nie problemy - powiedział Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - W związku z nową ustawą będzie to filia, a nie wydział w Jeleniej Górze, ale będzie ona miała wszelkie możliwości, aby kontynuować tradycję. Z jednej strony będzie autonomiczna w prowadzeniu dydaktyki, a z drugiej pracownicy filii będą w wydziałach wrocławskich, ale w katedrach jeleniogórskich. Wydaje mnie się, że powinniśmy przejść suchą stopą przez te zmiany - dodał rektor.

W trakcie inauguracji roku akademickiego miały miejsce przemówienia rektora i dziekan wydziału oraz zaproszonych gości, przedstawiciela studentów, wręczenie nagród i wyróżnień, a także immatrykulacja nowych studentów. Z wykładem inauguracyjnym pt. "Czy istnieje Europa ojczyzn?" wystąpił dr hab. Paweł Kowal, a na zakończenie wystąpił kwartet smyczkowy Intro Nataszy Wysockiej.

Dzisiaj (28.09) w uczelnianej auli przy ul. Kochanowskiego odbędzie się zjazd absolwentów (początek godz. 10:00), a na godz. 15:00 zaplanowano w Filharmonii Dolnośląskiej uroczystą galę jubileuszową. Z kolei wieczorem w Karpaczu odbędzie się Bal Absolwentów i Pracowników UE.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group