Czytających: 8733

Jelenia Góra: Inauguracja dla Halniaka

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Beniaminek A–klasy nie zaliczy inauguracji sezonu 2019/2020 do udanych. W spotkaniu rozegranym na boisku przy ul. Kaczawskiej miejscowy KS Maciejowa przegrał z Halniakiem Miłków, który praktycznie przez całe spotkanie był stroną dominującą.

W pierwszej połowie licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Maciejowej oglądali jednostronne widowisko - gospodarze przetrwali napór Halniaka, któremu brakowało precyzji i szczęścia w wykańczaniu akcji. Po zmianie stron nic niewiele się zmieniło, ale w 63. minucie przyjezdni rozwiązali worek z golami. Kapitalnym uderzeniem z 17 metrów popisał się Jakub Hobgarski - piłka trafiła w przysłowiową pajęczynkę tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką i było 0:1. Pięć minut później było już 0:2, bowiem udanym rajdem popisał się Marcin Krupa - były napastnik Karkonoszy przymierzył przy "długim słupku" i Krajewski po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki. W 83. minucie miejscowych dobił Patryk Turski, który po przechwycie piłki przy polu karnym rywali uderzył mocno i po rękawicach golkipera Maciejowej (był bliski udanej interwencji) piłka wpadła do bramki. W końcówce meczu gospodarzom udało się zdobyć gola na osłodę porażki - po zagraniu Szymczaka wślizgiem piłkę do bramki skierował Stompór i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

KS Maciejowa Jelenia Góra - Halniak Miłków 1:3 (0:0)

KSM: Krajewski - Mróz, Figueras, Wrotecki, Koszczewski, Matuszewski, Sławski, Zaleszczyk, Gil, Szymczak, Stompór. Rezerwowi: Nowak, Pełka, Wachel, Ziobro, Czarnecki.
Halniak: Gąszczyk - Stelmach, Golonka, Kościołek, Blaut, Krupa, Ługowski, Hobgarski, Bińczyk, Montero. Rezerwowi: Purycki, Staniszewski, Szpytma, Kielesiński.