Czytających: 10466

Jelenia Góra: Inauguracja bez punktów

Poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 12:32
Aktualizacja: 12:33
W meczu inauguracyjnym III ligi (gr. 3) Karkonosze Jelenia Góra na własnym terenie zmierzyły się z Gwarkiem Zabrze. Podopieczni Ołeksandra Szeweluchina musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 1:2.

Do przerwy żaden z zespołów nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywali. Po zmianie stron wynik otworzył w 49 minucie Daniel Barbus, który wykorzystał niezdecydowanie obrony i bramkarza Karkonoszy. Ku uciesze miejscowych kibiców, w 52. minucie było już 1:1, bowiem wyrównał Mateusz Czerwiński. W 63. minucie to goście ponownie mieli powody do radości, gdyż na prowadzenie wyprowadził ich zespół Dawid Jarka (wykorzystując rzut karny). Więcej goli w tym meczu nie padło, więc inauguracja przy Złotniczej nie należała do udanych.

Karkonosze Jelenia Góra - Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 (0:0)

Karkonosze: Błaszkiewicz - Sutor, Kulchawy, Wawrzyniak, Czerwiński (79' Sołtysiak), Bębenek (79' Giziński), Siudak (53' Dryja), Kuźniewski, Poszelężny, Niemienionek (46' Młodziński), Dąbrowski.
Gwarek: Bodys - Dworaczek (60' W. Pisarek), Jarka, Barbus, Zalewski, Czajkowski, Jaszczak, Bąk, Dyląg (80' Borycka), Przystalski, M. Pisarek (76' Joachim).
Widzów: 500.

W następnej kolejce (14.08) biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z GKS-em Pniówek Pawłowice Śląskie, a przed własną publicznością zmierzą się w środę (18.08, godz. 19:00) z MKS-em Kluczbork.