Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6055
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Impresyjna „Droga” Agaty Szmigrodzkiej w „Muflonie”

Piątek, 15 lipca 2011, 13:55
Aktualizacja: 13:56
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Impresyjna „Droga” Agaty Szmigrodzkiej w „Muflonie”
Fot. Agrafka
Nietypowa wystawa obrazów, taniec, poezja i muzyka flamenco złożyły się na wczorajszy spektakl „Droga” w wykonaniu Agaty Szmigrodzkiej i grupy tanecznej Hayat, którego premiera odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

„Droga” jest w zamierzeniu wystawą, wernisażem prac malarskich i rysunkowych w nietypowej formie multimedialnej impresji.

– Impresja czyli wrażenia. Tym razem chodziło mi o to byśmy zrelaksowali się i doświadczyli prostej przyjemności piękna. Zamiarem moim było wypuszczenie widzów w widowisko z kolorem w oczach, z muzycznym ukołysaniem w uszach i z aksamitem piękna. Głód szeroko rozumianego piękna był impulsem do powstania tego spektaklu. Ów piękno można odnaleźć w rysunkach dzieci, a także w tańcu matek lub żon – wspomina Agata Szmigrodzka w programie spektaklu.

Całemu przedsięwzięciu, w którym tańczył zespół Hayat do muzyki flamenco i orientalnej, przyświecała idea Alebrta Einsteina: – Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Prace plastyczne zostały przygotowane podczas pleneru malarskiego „Droga” przez dzieci i plastyków. Barwnym obrazom towarzyszyły poetyckie słowa przemieszczające się na ekranie.

Kto nie zdążył wczoraj na spektakl będzie miał jeszcze okazję zapoznać się z nim 21 lub 28 lipca również o 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorem jest Miasto Jelenia Góra, Miejski Dom Kultury „Muflon”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group