Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2938
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imperium sztuki rośnie w Staniszowie

Wiadomości: STANISZÓW
Poniedziałek, 14 lutego 2011, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeszcze nie tak dawno temu był tam rozpadający się folwark przypałacowy, dziś powstaje Dom Sztuki. Wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Pałac Staniszów.

O roli, jaką Pałac Staniszów odgrywa w krajobrazie wydarzeń kulturalnych okolic Jeleniej Góry, niech świadczą liczne wydarzenia muzyczne, choćby zapowiedziany na dziś koncert Ariela Ramireza „Tango y más”. Muzykalia Staniszowskie na stałe się wpisały w kalendarz imprez i ubarwiają życie kulturalne nie tylko mieszkańców regionu jeleniogórskiego.

Tymczasem tuż przy pałacu, w dawnym folwarku, trwa jego przebudowa na centrum kultury i sztuki „Dom Sztuki”. Postęp prac widzą ci, którzy cyklicznie odwiedzają obiekt: jeszcze jesienią były tam rudery, a obecnie – całość powoli nabiera ostatecznego kształtu. Inwestycja wspierana jest z funduszy unijnych, a ogólna wartość projektu to ponad 731 tysięcy złotych.

Po zakończeniu robót całość założenia parkowo-pałacowego, które dzięki determinacji, pasji i zaangażowaniu właścicieli – państwa Agaty i Wacława Dzidów (prowadzą Fundację Forum Staniszów) – dźwignięto z wieloletnich zaniedbań, stanie się mekką nie tylko dla artystów, lecz także posłuży lokalnej społeczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group