Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5469
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Immatrykulacja w KPSW

Czwartek, 10 października 2019, 9:19
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2019, 9:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Immatrykulacja w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (9 października 2019 r.) w auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Była to okazja do podsumowania minionego roku oraz przedstawienia pomysłów na przyszłość, a najważniejszym elementem dnia była immatrykulacja studentów pierwszego roku.

W historii jeleniogórskiej uczelni to 21. inauguracja roku akademickiego.

W tej chwili dobijamy do 400 zrekrutowanych studentów i chociaż termin minął, to nadal zgłaszają się chętni - powiedział Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW, który nawiązał też do nowych realiów związanych z ustawą 2.0. - Wchodzi nowy statut, nowa struktura organizacyjna - nasze zakłady przedmiotowe zostały przemianowane na katedry. Nowy rok, to nowe wyzwania. Próbujemy zorganizować nowe kierunki i sądzę, że będzie duże zainteresowanie. Mogę już zdradzić, że mamy wstępne porozumienie z PMPoland na realizację technicznego kierunku związanego z projektowaniem maszyn, papiernictwem. To będzie dobry kierunek działania - mówił prorektor, który nie ukrywa, że zaawansowane są działania, aby otworzyć studia drugiego stopnia na dziennikarstwie i komunikacji społecznej.

Wydział Przyrodniczo-Techniczny został przemianowany na Wydział Nauk Medycznych i Technicznych. W planach tego wydziału jest też nowy kierunek związany z wychowaniem fizycznym. Marian Ursel - rektor KPSW życzył młodym ludziom dobrych wykładowców i dobrych warunków nauki i zdobycia upragnionego miejsca w zawodzie.

Wybrałam KPSW, bo jest dość mała i jest bardzo dobry kontakt z wykładowcami. Interesuję się dziennikarstwem. Myślę, że bardzo dużo się nauczę, a jak będzie - zobaczymy - wyznała Oliwia Makara, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group