Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11418
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Imię” gościnnie w listopadzie

Niedziela, 20 września 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Imię” gościnnie w listopadzie
Fot. ArchiwumTito Productions
11 listopada (w środę) o godz. 16.00 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida wystawiony zostanie gościnny spektakl “Imię” (“Le prénom”) w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej w wykonaniu Tito Productions z Warszawy. Jest to inscenizacja francuskiej sztuki autorstwa Matthieu Delaporte'a i Alexandre'a de La Patellière'a w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Ta francuska sztuka została w roku 2012 zekranizowana. Francusko-belgijski film “Le prénom” z udziałem Patricka Bruela przyciągnął do kin rekordową liczbę widzów i otrzymał dwa Cezary.

Na kolacji w urządzonym ze smakiem paryskim apartamencie Pierre'a (w tej roli Szymon Bobrowski) i Élisabeth (Edyta Olszówka) spotyka się grupa przyjaciół, w tym brat Elisabeth - Vincent (Wojciech Malajkat), oddany przyjaciel rodziny - puzonista Claude (Marcin Hycnar) i Anna (Dorota Krempa), która jest w ciąży.

Wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, wszyscy w szampańskich humorach. Zapowiada się przyjemny wieczór. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy pada pytanie o imię dziecka mającego niedługo przyjść na świat.

Spektakl porusza problemy małżeńskie, rodzinne, wychowawcze i damsko-męskie. - Sztuka będzie śmieszyć, ale tylko do pewnego momentu, następnie skłoni do refleksji – przekonują twórcy spektaklu.

Występują: Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar oraz Wojciech Malajkat.

Scenografię opracował Wojciech Stefaniak, a kostiumy zaprojektowała Justyna Woźniak.

Rezerwacja - tel.: 605-587-221 lub e-mail: bilety@tickart.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group