Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2386
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Im chce się uczyć matematyki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 czerwca 2014, 7:47
Aktualizacja: 7:49
Autor: Jel
Fot. Archiwum Szkoły
Mimo powtarzania na każdym kroku, że wykształcenie matematyczne to klucz do dobrej pracy i przyszłości – różnie z tym bywa. Tymczasem uczniowie 3 LO w Jeleniej Górze pana Jarosława Cywki z klasy 2B przeczą tej zasadzie. Nie tylko osiągają w tej dziedzinie wysokie wyniki, ale dodatkowo korzystają z każdej okazji do podniesienia swojej wiedzy w tym zakresie.

W tym roku uczniowie regularnie uczęszczali na wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Jeleniej Górze, gdzie na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki brali udział w zajęciach dla studentów pierwszego roku.

Podsumowaniem tych naukowych doświadczeń było kolokwium przygotowane i sprawdzone przez dr Mirosławę Sztemburg-Lewandowską. Zadania sprawdzały umiejętność rozwiązywania układów równań liniowych metodą Gaussa, umiejętność obliczania wyznaczników wyższych rzędów z wykorzystaniem rozwinięcia Laplace'a oraz badania przebiegu zmienności funkcji (nieźle brzmi!).

I uczniowie poradzili sobie świetnie. Najlepiej: Wojciech Sadocha – 97% punktów, Kinga Sarnecka – 96% i Wiktoria Obrycka – 93%. Średni wynik całej klasy wyniósł 66,5%. Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych dr Artur Zaborski wręczył 25. czerwca wszystkim certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach i zapewnił, że każda uczelnia chciałaby mieć takich studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~z innejbajki 27-06-2014 13:47
Pan Jarosław Cywka jest świetnym nauczycielem !! (mój syn miał przyjemność być Jego uczniem) Ma bardzo dobre i przyjazne dla uczniów metody, które cierpliwie stosuje aż do chwili, gdy dany zakres zostanie opanowany przez wszystkich, na zadowalającym poziomie. A poziom jest taki, że uczniowie mogą spokojnie podchodzić do egzaminu maturalnego. Jeśli kartkówka/sprawdzian wypadał w klasie słabo - to On był tym chyba najbardziej zmartwiony. Wyznaczał nowy termin poprawy - realny, a nie za 3-4 dni. Dawał pakiet zadań z tego zakresu pomagających przyswoić w końcu tą wiedzę, przerabiał je z uczniami, a...lizował gdzie pojawiają się problemy, w każdym momencie można było liczyć na Jego pomoc !!
~ 27-06-2014 15:54
brawa dla Pana Cywki, słyszę o tym niesamowitym człowieku od kilku lat. Nie nie poznałam go osobiście, ale chciałbym żeby moje dziecko trafiło w szkole na takiego nauczyciela. Mam nadzieję, żę za kilka lat nam się to uda.
bimbol 27-06-2014 16:33
"dr Mirosławę Sztemburg-Lewandowską" to prawie brzmi jak Ewa Szelburg-Zarembina. Pani dr ma na nazwisko Sztemberg-Lewandowska.
~ 27-06-2014 18:21
Brawo dla p.Cywki, za chęci nauczenia tych młodych ludzi czegoś więcej, poza programem, jest dużo młodych ludzi,którzy chcą się rozwijać, zdobywać nowe informacje, ale nie mają szczęścia spotkać odpowiednich nauczycieli, którzy im pomogą, pokażą, zachęcą lub ruszą się poza mury szkoły i zakres swojej klasowej tablicy. Dziękujemy p. Cywce.
~absolwent UE 27-06-2014 21:44
Akurat Uniwersytet Ekonomiczny to najgorsza rekomendacja. Typowa szkoła gotowania na gazie. Te wszystkie markietingi, zarzondzania i inne ekonomie już dawno przejadły się na rynku pracy. Na dodatek typowa masówka - kształcą tyle, ile wejdzie do sali. Nie obchodzi ich jakie jest realne zapotrzebowanie na rynku. 80% absolwentów potem ląduje w PUP-ach. Studiowałem na UE więcej wiem co piszę. Na szczęście zrobiłem też drugi kierunek w KK i mam teraz świetną pracę. A dyplomem z UE można sobie co najwyżej podetrzeć tyłek. Co nie zmienia faktu, że pan Cywka może być świetnym nauczycielem. Zalecałbym jednak mniej bicia pokłonów wobec wszystkiego, co nazywa się szkołą wyższą. Jak wiadomo, mamy w Polsce uczelnie i ó-czelnie.
~do absolwent 28-06-2014 13:36
tylko, że na KK nie wiedzą co to matematyka...haha
~ 28-06-2014 18:25
do wyzej : a może to studia na UE i KK łącznie spowodowały sukces zawodowy ? Tak naprawdę to trudno obecnie przewidzieć co się w życiu przyda, a wszechstronnie wykształcony pewnie zawsze jakąś szansę dla siebie spostrzeże i wykorzysta...
~do wyżej 28-06-2014 19:41
Przecież napisał wyraźnie, że dyplomem UE może sobie co najwyżej podetrzeć tyłek i że 80% absolwentów UE ląduje w PUP-ach. Nie nauczyli cię czytania ze zrozumieniem? "Wszechstronnie wykształcony" oznacza w dzisiejszych czasach: nie umiejący nic. Większość tych szkółek to takie drugie licea. Korzystają na tym tylko profesorkowie chałturzący na kilku etatach. Dzisiaj liczą się specjaliści, a nie "wszechstronni" "magistrzy" umiejący tyle, co dawniej maturzysta.
~Do 13:36 28-06-2014 19:42
Oceniasz po sobie? Co to język polski też nie wiesz, bo nie wiesz, że zdania w języku polskim zaczyna się dużą literą, a kończy kropką. Pewnie sam kończyłeś taką wrocławską pseudoszkółkę, nieuku.
~ 1-01-2018 4:43
Ten człowiek nie zasługuje na miano "nauczyciela"! Miałam wątpliwa przyjemność być uczennicą tego pana i napisze tylko jedno słowo : MOBING , oto metoda jaką owy "nauczycie " stosuje na swoich uczniach , zwłaszcza na tych którzy są w klasach humanistycznych . Przez tego pana musiałam chodzić do psychologa , nabawiłam się nerwicy , musiałam brać leki : mieszał mnie i nie tylko mnie z błotem przy innych uczniach ! Bałam się chodzić do szkoły , przed lekcjami matematyki dostawałam rozstrojona żołądka , ataków dusznosci i histerii , nie mogłam spac po nocach ze strachu "ze jutro mam Matemstyke i znowu mną będzie pomiatał ". Prawie mdlałam ze strachu przed odpowiedzą ustna , pomimo wielogodzinnego "rycia " nosem w książkach , chodzenia na korepetycje na których uczyłam się matematyki dodatkowo - kiedy przychodziło do odpowiedzi zapominałam jezyka w buzi ! To nie nauczyciel - to chory z frustracji człowiek , który minął się z zawodem -powinien raczej mordować zwierzęta w rzeźni niż dzieci nauczać .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group