Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7349
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Im chce się uczyć matematyki

Piątek, 27 czerwca 2014, 7:47
Aktualizacja: 7:49
Autor: Jel
Jelenia Góra: Im chce się uczyć matematyki
Fot. Archiwum Szkoły
Mimo powtarzania na każdym kroku, że wykształcenie matematyczne to klucz do dobrej pracy i przyszłości – różnie z tym bywa. Tymczasem uczniowie 3 LO w Jeleniej Górze pana Jarosława Cywki z klasy 2B przeczą tej zasadzie. Nie tylko osiągają w tej dziedzinie wysokie wyniki, ale dodatkowo korzystają z każdej okazji do podniesienia swojej wiedzy w tym zakresie.

W tym roku uczniowie regularnie uczęszczali na wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Jeleniej Górze, gdzie na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki brali udział w zajęciach dla studentów pierwszego roku.

Podsumowaniem tych naukowych doświadczeń było kolokwium przygotowane i sprawdzone przez dr Mirosławę Sztemburg-Lewandowską. Zadania sprawdzały umiejętność rozwiązywania układów równań liniowych metodą Gaussa, umiejętność obliczania wyznaczników wyższych rzędów z wykorzystaniem rozwinięcia Laplace'a oraz badania przebiegu zmienności funkcji (nieźle brzmi!).

I uczniowie poradzili sobie świetnie. Najlepiej: Wojciech Sadocha – 97% punktów, Kinga Sarnecka – 96% i Wiktoria Obrycka – 93%. Średni wynik całej klasy wyniósł 66,5%. Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych dr Artur Zaborski wręczył 25. czerwca wszystkim certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach i zapewnił, że każda uczelnia chciałaby mieć takich studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group