Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6822
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ile zarabiają doradcy? Odwołanie niedopuszczalne

Poniedziałek, 12 września 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: RED
Prezydent Marcin Zawiła słusznie odmówił Rafałowi P. Szymańskiemu, radnemu Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedzi na zapytanie o wysokość zarobków doradców szefa miasta.

Radny PiS wniósł takie zapytanie kilka tygodni temu mając na myśli Karola Wolińskiego, Cezarego Wiklika i Zygmunta Korzeniewskiego, bliskich współpracowników prezydenta. Ten odmówił wyjaśnień zasłaniając się faktem, że wymienione osoby nie są urzędnikami i wysokość ich zarobków nie jest informacją publiczną. Szymański odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które potwierdziło zasadność odmowy udzielenia odpowiedzi.

– Otrzymałem właśnie sześciostronicowe pismo z odpowiedzią na moje odwołanie. Trudno dyskutować z tym orzeczeniem, można jednak zastanowić się nad polskim prawem. Skoro prezydent miasta może zatrudnić dowolną liczbę doradców i asystentów, a pytanie ile im płaci z publicznej kasy jest niedopuszczalne - w jakim kraju żyjemy? – napisał do nas radny Rafał P. Szymański. – Przecież cały gmach publicznej administracji funkcjonuje dzięki naszym podatkom. Dlaczego wiec pytanie o koszty jest "niedopuszczalne"? – konkluduje rajca.

Dodajmy, że Zygmunt Korzeniewski nie jest już doradcą prezydenta: sprawuje funkcję naczelnika nowo utworzonego Wydziału Dialogu Społecznego w Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group