Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8044
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Ile Unii w Politechnice Wrocławskiej z pokazem robotów – w sobotę

Środa, 7 maja 2014, 10:13
Aktualizacja: 10:19
Autor: Org
– W najbliższą sobotę (10.05.) zapraszamy wszystkich na wycieczkę po Politechnice Wrocławskiej. Chętni będą mogli obejrzeć efekty wykorzystania funduszy unijnych na naszej uczelni. W programie m.in. zwiedzanie budynków, pokazy robotów i wynalazków oraz niespodzianki. Spotykamy się przy bud. B–1 (ul. Smoluchowskiego 25 we Wrocławiu) o godz. 10.00 – informuje Andrzej Charytoniuk z Biura Prasowego Politechniki Wrocławskiej. Udział jest bezpłatny.

- Najpierw uczestnicy obejrzą efektowny pokaz chemiczny we wnętrzu wyremontowanego, zabytkowego gmachu B-1. Następnie otworzymy drzwi do zupełnie nowego obiektu: Środowiskowej Biblioteki Nauk Ścisłych i Technicznych (Bibliotech), w której na zwiedzających oczekiwał będzie SCORPIO III - łazik marsjański o międzynarodowej sławie - opowiada.

Następnym punktem wycieczki będzie, niedostępna na co dzień, największa w Europie komora bezodbiciowa SAC (Semi-Anechoic Chamber), gdzie zaplanowano spotkanie z robotem społecznym Flash.

Kolejnym przystankiem będzie dziedziniec popularnego serowca, czyli budynku C-13. Tam będzie czekał bolid Formuły Student, skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Wyjaśnimy też działanie tajemniczego zegara binarnego, który na stałe jest wkomponowany w elewację budynku.

By zwiedzić nowoczesny kompleks Geocentrum, uczestnicy będą musieli przeprawić się na drugi brzeg Odry. Umożliwi im to Polinka, nasza kolej linowa. A po drugiej stronie rzeki zobaczymy także pokaz samolotów bezzałogowych, przygotowany przez studentów z Akademickiego Klubu Lotniczego.

Spacer po Politechnice Wrocławskiej jest organizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych.

Program:
10.00 - zbiórka i zwiedzanie budynku B-1 oraz pokaz chemiczny (ul. Smoluchowskiego 25)
10.30 - budynek BIBLIOTECH-u oraz pokaz łazika marsjańskiego SCORPIO III
10.45 - komora bezodbiciowa SAC oraz prezentacja robota społecznego FLASH
11.00 - dziedziniec budynku C-13 (bolid Formuły Student oraz zegar binarny)
11.15 - przejazd Polinką do GEOCENTRUM, pokazy samolotów bezzałogowych, poczęstunek
12.00 - zakończenie spaceru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group