Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5297
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ile Unii w Politechnice Wrocławskiej z pokazem robotów – w sobotę

Wiadomości: Wrocław
Środa, 7 maja 2014, 10:13
Aktualizacja: 10:19
Autor: Org
– W najbliższą sobotę (10.05.) zapraszamy wszystkich na wycieczkę po Politechnice Wrocławskiej. Chętni będą mogli obejrzeć efekty wykorzystania funduszy unijnych na naszej uczelni. W programie m.in. zwiedzanie budynków, pokazy robotów i wynalazków oraz niespodzianki. Spotykamy się przy bud. B–1 (ul. Smoluchowskiego 25 we Wrocławiu) o godz. 10.00 – informuje Andrzej Charytoniuk z Biura Prasowego Politechniki Wrocławskiej. Udział jest bezpłatny.

- Najpierw uczestnicy obejrzą efektowny pokaz chemiczny we wnętrzu wyremontowanego, zabytkowego gmachu B-1. Następnie otworzymy drzwi do zupełnie nowego obiektu: Środowiskowej Biblioteki Nauk Ścisłych i Technicznych (Bibliotech), w której na zwiedzających oczekiwał będzie SCORPIO III - łazik marsjański o międzynarodowej sławie - opowiada.

Następnym punktem wycieczki będzie, niedostępna na co dzień, największa w Europie komora bezodbiciowa SAC (Semi-Anechoic Chamber), gdzie zaplanowano spotkanie z robotem społecznym Flash.

Kolejnym przystankiem będzie dziedziniec popularnego serowca, czyli budynku C-13. Tam będzie czekał bolid Formuły Student, skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Wyjaśnimy też działanie tajemniczego zegara binarnego, który na stałe jest wkomponowany w elewację budynku.

By zwiedzić nowoczesny kompleks Geocentrum, uczestnicy będą musieli przeprawić się na drugi brzeg Odry. Umożliwi im to Polinka, nasza kolej linowa. A po drugiej stronie rzeki zobaczymy także pokaz samolotów bezzałogowych, przygotowany przez studentów z Akademickiego Klubu Lotniczego.

Spacer po Politechnice Wrocławskiej jest organizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych.

Program:
10.00 - zbiórka i zwiedzanie budynku B-1 oraz pokaz chemiczny (ul. Smoluchowskiego 25)
10.30 - budynek BIBLIOTECH-u oraz pokaz łazika marsjańskiego SCORPIO III
10.45 - komora bezodbiciowa SAC oraz prezentacja robota społecznego FLASH
11.00 - dziedziniec budynku C-13 (bolid Formuły Student oraz zegar binarny)
11.15 - przejazd Polinką do GEOCENTRUM, pokazy samolotów bezzałogowych, poczęstunek
12.00 - zakończenie spaceru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~rattlehead 7-05-2014 16:46
widziałem to w fazie remontu, będzie spoko . Pozdrowienia, dla wykładowców z wydziału mechanicznego XD
~` 7-05-2014 18:54
Najlepsza uczelnia w Polsce!
~ 7-05-2014 23:41
Czy jelonka.com zapewnia dowóz na miejsce spotkania przy bud. B-1? Chętnie bym skorzystał.
~fgh 8-05-2014 0:05
Co to za bzdury?? Już widzę mieszkańców Jeleniej Góry gnających na jakiejś pseudo pokazy do Wyzszej Szkoły Gotowania na Gazie we Wrocławiu. Udostepnijcie lepiej Pałac Schaffgotschów w Cieplicach, bo mnóstwo turystów próbuje go zwiedzić i są traktowani jak natręci przez jakiegoś ... na portierni. Najpierw zabrali nam zabytek, potem go przerobili (czyt. zniszczyli), a teraz jeszcze się panoszą jak kura na swojej grzędzie. Odebrać zabytek ... z Wrocka, jak nie potrafią o niego dbać!
~Do 18:54 8-05-2014 0:08
Chyba nie wiesz co piszesz. Zajrzyj sobie do jakichś rankingów uczelni i sam zobaczysz, że PWr w prawdziwej nauce praktycznie się NIE LICZY!
~absolwent 8-05-2014 3:21
Artykuł sponsorowany! Mam nadzieję, że przynajmniej polibuda zapłaciła za ten tekst, że drukujecie te pijarowe bzdury o tej pseudouczelni. Studiowałem na PWr we Wrocku i napiszę tylko tyle: 95% wykładowców na tej uczelni nie ma pojęcia o współczesnych technologiach, biznesie, nowoczesnej aparaturze, a wykłady to głównie odklepywanie tych samych banałów przez kilkadziesiąt lat z pożółkłych notatek. Tak wyglądają te nasze "inkubatory technologiczne".
~ 9-05-2014 3:33
PWr - muł, dno i wodorosty. Zamiast o sukcesach naukowców z tej uczelni czytamy jedynie o defraudowanych milionach na granty rozdawane pociotkom i kolesiom. Tak wygląda nasza tzw. "nauka".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group