Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5622
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Ile chętnych w Kowarach na mieszkania z JTBS?

Czwartek, 3 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Kowary: Ile chętnych w Kowarach na mieszkania z JTBS?
Fot. MT
Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym że gmina miejska Kowary wykupiła udziały w spółce Jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Teraz samorząd miasta nad Jedlicą chce się dowiedzieć jak wielu mieszkańców miasta jest zainteresowanych zamieszkaniem w takich lokalach.

Przypomnijmy. Samorząd Kowar wykupił udziały w JTBS, aby uzupełnić zasoby mieszkań komunalnych. W pierwszej fazie projektu Miasto planuje, aby na działce w granicach ulic Lipowej i Brzozowej powstał jeden budynek na około 40 mieszkań. Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”. Budynek będzie posiadał windę oraz zeroemisyjny system grzewczy, umożliwiający indywidualną optymalizację zużycia ciepła.

Jak mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska - powierzchnia gruntu, na którym stanie pierwszy budynek JTBS pozwala na wybudowanie obok niego jeszcze jednego obiektu wielorodzinnego. To zależy jednak od skali zainteresowania społecznego tematem.

Publikując ankietę chcemy dowiedzieć się kto chciałby zamieszkać w mieszkaniach TBS – mówi E. Zakrzewska. - Czy to zainteresowanie jest na poziomie 40 czy też na przykład 100 mieszkań. Wtedy będziemy wiedzieli, czy na razie poprzestajemy na budowie jednego domu, czy też od razu po jej zakończeniu będziemy budować kolejny. Chcemy też wiedzieć, czy mieszkańcy są zainteresowani lokalami o mniejszym czy większym metrażu. Ankiety otrzymały wszystkie osoby oczekujące na mieszkanie komunalne, ale mogą też je składać wszyscy inni mieszkańcy Kowar. Między innymi dostajemy sygnały od lokatorów obecnie mieszkających w mieszkaniach komunalnych, że chcieliby przenieść się do TBS. W takiej sytuacji ich lokale mogłyby trafić na sprzedaż, a środki uzyskane tą drogą zostałyby zainwestowane w rozwój przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

50
58%
Cieszy
10
12%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
5%
Złości
19
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group