Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2860
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: III Półmaraton Jeleniogórski na 3 maja

Środa, 6 maja 2015, 10:22
Aktualizacja: 14:06
Autor: inf. prasowa
Jelenia Góra: III Półmaraton Jeleniogórski na 3 maja
Fot. Organizator
Od 1 do 3 maja w Jeleniej Górze odbywały się imprezy biegowe, rekonstrukcje historyczne i występy artystów. Wszystko to w ramach organizowanej przez miasto akcji biało–czerwony weekend.

Komandosi na starcie.
Już po raz trzeci w historii Jeleniej Góry odbył się bieg uliczny na dystansie półmaratonu oraz dziesięciu kilometrów. W dniu Święta Konstytucji na starcie obu biegów zorganizowanym w centrum miasta na Placu Ratuszowym stanęło ponad 1150 uczestników z kraju i zagranicy. Punktualnie o godz. 10.00 prezydent miasta Marcin Zawiła uroczyście przywitał uczestników i dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Salwę sygnalizującą start biegu oddała sekcja komandosów brytyjskich - rekonstruktorów z czasów II Wojny Światowej (Rajd Arado 2015). Gdy zgromadzeni kibice wypuścili do nieba kilkaset biało - czerwonych baloników, peleton biegaczy ruszył na ulicę Jeleniej Góry. Od początku biegu wysforowała się czołówka biegaczy prowadzona przez dwóch Kenijczyków - Moses Masai Komon i Silas Kiprono Too, którym na pierwszych kilometrach towarzyszył reprezentant Szklarskiej Poręby Andrzej Witek. Wśród pań mocne tempo od startu narzuciły Stellah Jepngetich BARSOSIO oraz Agnes CHEBET - również reprezentantki Kenii. Trasa III Półmaratonu Jeleniogórskiego nie należy do płaskich, za to odwdzięcza się zawodnikom pięknymi widokami na pasmo Karkonoszy z dominującą w oddali Śnieżką. Na trasie biegu licznie zgromadzeni kibice dopingowali uczestników półmaratonu oraz tych, którzy tego dnia wybrali dystans 10 kilometrów. Meta obu dystansów zlokalizowana była na Stadionie Miejskim, a ostatnie metry zawodnicy pokonywali po tartanowej bieżni stadionu. Zwycięzcą III Półmaratonu Jeleniogórskiego został Silas Kiprono Too z czasem 1:12:17" wyprzedzając na mecie o trzy sekundy swojego kolegę Mosesa Masai Komon. Trzeci ze stratą blisko dwóch minut na mecie zameldował się Andrzej Witek. Wśród Pań z czasem 1:24:03" wygrała Stellah Jepngetich BARSOSIO wyprzedzając o 24 sekundy swoją krajankę Agnes Chebet. Trzecia tego dnia Anna Ficner straciła równo minutę do drugiej na mecie Kenijki.

Na dystansie 10 kilometrów wśród pań tryumfowały:
1. Aneta Khyrova z czasem 41:10 - Dwor, Czechy
2. Paulina Janik z czasem 42:26 - Jelenia Góra
3. Sabina Rzymek - 43:35 - Wierzchosławice

Pierwsza trójka wśród panów - dystans 10km:
1. Jakub Kulesza - 34:48 - Jelenia Góra
2. Piotr Skowron - 36:46 - Sobieszów
3. Artur Gułaj - 37:40 - Legnica

Do zobaczenia za rok.
Już dzisiaj organizatorzy biegu oraz miasto Jelenia Góra zapraszają za rok, na kolejną majówkę i obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Wspaniała atmosfera, ciekawe wydarzenia towarzyszące i mnóstwo atrakcji, przyciągają rok rocznie rzesze odwiedzających Jelenią Górę sportowców i turystów.

Więcej informacji na stronie www.superbieg.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group