Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 7006
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: III Festyn Rodzinny w Bibliotece. Dzieci bawiły się świetnie

Niedziela, 19 czerwca 2011, 7:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 8:33
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: III Festyn Rodzinny w Bibliotece. Dzieci bawiły się świetnie
Fot. Petr
Wczoraj, 18 czerwca w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska odbył się „III Festyn Rodzinny w Bibliotece”. Kalambury, gry, edukacja poprzez zabawę, jak również spektakl teatralny – oto co zaoferowano maluchom i ich rodzicom.

Podczas „III Festynu Rodzinnego w Bibliotece”, który miał miejsce wczoraj w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej nie zabrakło atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Śpiewano piosenki, wspólnie recytowano wierszyki, grano w kalambury i inne gry słowne; biegano, skakano lub przeciągano linę. A wszystko pod hasłem edukacji poprzez zabawę – zarówno zabawy intelektualne, jak i gimnastyczne odwoływały się bezpośrednio do sytuacji związanych z bohaterami literackimi lub samych bohaterów.

Na zakończenie imprezy odbył się spektakl w wykonaniu aktorów z Krakowa, pt.: „Wilk i zając w mieście”. Było radośnie, integracyjnie, hucznie i w bardzo ciepłych klimatach. Co ważne – prócz „czegoś dla ducha” dla dzieci przygotowano i „coś dla ciała”, jak określił to organizator imprezy. Przed rozpoczęciem spektaklu, maluchy otrzymały cukierki, ciasteczka, pizzę, owoce i świeże soczki, które z uśmiechem i smakiem wspólnie zjadły.

– Festyn rodzinny, który zorganizowaliśmy już po raz trzeci, jest imprezą rodzinną dla dzieci i ich rodziców – stałych czytelników księgozbiorów Książnicy Karkonoskiej, posiadających kartę biblioteczną. Jaka jest idea imprezy? Oczywiście, dobra zabawa, integrowanie najmłodszych, a jednocześnie ich edukacja poprzez gry i zabawy posiadające kontekst literacki. W końcu to biblioteka, gdzie propagować czytanie, jeśli nie tutaj – tłumaczy Krystyna Spólnik, kierownik Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group