Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: II liga: Zwycięstwo Wichosia

Niedziela, 26 lutego 2017, 22:00
Aktualizacja: 22:02
Koszykarki Wichosia pokonały w niedzielnym (26.02) spotkaniu II ligi ekipę One Team Ostrów Wielkopolski. Decydująca okazała się druga kwarta, którą zdecydowanie wygrały jeleniogórzanki oraz konsekwencja w pozostałych częściach gry, dzięki czemu po końcowej syrenie to zespół Eugeniusza Sroki mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Pierwsza kwarta należała do przyjezdnych, które od początku prowadziły w tym meczu (0:5 w 3. minucie, 14:22 po 10 minutach). W drugiej odsłonie drużyna z Zabobrza szybko doprowadziła do remis, już w 14. minucie było 22:22, a do przerwy 36:28. Po zmianie stron utrzymywał nieznaczną przewagę (5-10 punktów), a przed decydującą odsłoną na tablicy wyników było 53:44. Gdy w 35. minucie jeleniogórzanki prowadziły 64:50 wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa, ale zespół z Ostrowa Wielkopolskiego ambitnie walczył do końca. Ekipa Eugeniusa Sroki zdobyła w ostatnich pięciu minutach jedynie 2 punkty, zaś goście 11. Ostatecznie Wichoś pokonał One Team 66:61.

Wichoś Jelenia Góra - KS One Team Ostrów Wielkopolski 66:61 (14:20, 22:8, 17:16, 13:17)