Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11257
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: II edycja charytatywnego grania Harygmy

Środa, 30 kwietnia 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Org
Karpacz: II edycja charytatywnego grania Harygmy
Fot. Organizator
Już w sobotę (3 maja) od godz. 15.00 w Karpaczu odbędzie się II edycja charytatywnego, ulicznego grania. Jednocześnie wystąpi kilkudziesięciu artystów reprezentujących różne style muzyczne. Zagrają dla dwuletniego Wiktora, który urodził się jako wcześniak z nie w pełni rozwiniętymi płucami. Chłopiec wymaga stałej opieki, a jego rehabilitacja wiąże się z ogromnymi kosztami.

Wielkie Uliczne Granie "PomaGramy", organizowane przez Zespół do Działań Artystycznych i Kulturalnych Harygma, to niezwykłe muzyczno – kulturalne wydarzenie połączone z działaniem charytatywnym na rzecz wybranej osoby. Formuła jest bardzo prosta. Podczas „PomaGramy” na całej długości wybranej ulicy miasta rozmieszczeni są muzycy. Artyści, niezależnie od siebie grają dowolnie wybrany repertuar, natomiast organizatorzy wydarzenia zbierają do puszek pieniądze.

I edycja wielkiego ulicznego grania przeszła do historii regionu. W ciągu zaledwie czterech godzin na ulicach Kamiennej Góry udało się zebrać prawie pięć tysięcy złotych na pomoc w rehabilitacji dziewięcioletniej Wiktorii z Pisarzowic, u której lekarze zdiagnozowali guza mózgu i wodogłowie.

- Tegoroczne „PomaGranie” może okazać się największą muzyczną imprezą w Polsce. To niezwykła inicjatywa. Po raz pierwszy na tak małej przestrzeni jak deptak w Karpaczu zagra kilkudziesięciu muzyków, a imprezę zakończy wielki finał w muszli koncertowej. „PomaGranie” to promocja lokalnych artystów, której przyświeca szczytny cel. Właśnie on motywuje nas wszystkich do działania – mówi Krzysztof Wojtas, jeden z organizatorów imprezy.

Więcej informacji na www.stowarzyszenieharygma@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group