Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6475
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Iglice z kapsułą czasu

Środa, 8 grudnia 2021, 8:56
Aktualizacja: 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Iglice z kapsułą czasu
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (7.12) oficjalnie złożono pamiątki do kapsuły czasu, która zwieńczy iglice na budynku Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Znalazły się tam fanty od miasta, teatru oraz lokalnych mediów, które pokoleniu, które w przyszłości do nich dotrze, będą mówiły o czasach, w których żyliśmy.

6 listopada 2017 roku orkan Grzegorz przyczynił się do upadku jednej z iglic, a wkrótce po tym zdecydowano o demontażu drugiej.

Jedna iglica spadła o 5 rano na przedpole teatralne, ale na szczęście nikt tamtędy nie przechodził. Iglica ważyła ok. 300 kg - powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru.

Przedstawiciele teatru włożyli do kapsuły czasu aktualną listę pracowników placówki, program czy zdjęcia wnętrza teatru po niedawnym remoncie. Miasto dołożyło m.in. maseczkę, flagę, listę radnych Rady Miejskiej czy list od prezydenta. W kapsule znalazły się również pamiątki od lokalnych mediów, w tym od portalu Jelonka.com.

Odtworzenie iglic wraz z montażem to koszt ok. 250 tys. zł. To nie ostatnie wydatki, które należy poczynić, aby teatr wybudowany w 1904 roku mógł cieszyć oko. Potrzebny jest remont kopuł i elewacji, co - jak zapewniają władze miasta - jest w planach na najbliższe lata.

Oczywiście budynek tego wymaga. Będziemy chcieli złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub wraz z partnerem - miastem Liberec - wniosek o dofinansowanie unijne. Zakładam, że za 2-3 lata powinniśmy ten remont wykonać - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

26
76%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
77
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group