Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7263
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Idzie zima, piaskarek "ni ma"

Sobota, 12 grudnia 2009, 16:59
Aktualizacja: Niedziela, 13 grudnia 2009, 8:36
Autor: TEJO/Ania
REGION: Idzie zima, piaskarek "ni ma"
W drodze na akcję "zima".
Fot. TEJO
Pogarszają się warunki na drogach. Jest bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożną jazdę. Niektóre odcinki traktów są nieprzejezdne.

Spadająca temperatura, która w nocy będzie ujemna, połączona z dziennymi opadami mokrego śniegu, może dać tylko jeden skutek: oblodzone jezdnie. O fatalnych warunkach na drogach donoszą nam kierowcy. Ślisko jest praktycznie wszędzie. Póki co nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych z powodu warunków jazdy, ale – jeżeli nikt jezdni nie posypie piaskiem – może być różnie.

Droga ciągnąca się wzdłuż Jagniątkowa jest nieprzejezdna. Kierowcy, którzy zdecydują się udać w tamtym kierunku, muszą liczyć się z poważnymi problemami, bo jezdnia pokryta jest lodem. Jadąc w górę Jagniątkowa wielu kierowców przeżyło istny horror. Nawierzchnię pokryła lodowa „szklanka”. Nawet przy małej prędkości istnieje niebezpieczeństwo, że pojazd zboczy z drogi. Jazdę dodatkowo utrudniają liczne zakręty w tej dzielnicy Jeleniej Góry.

W chwili obecnej na terenie powiatu jeleniogórskiego bez większych problemów można jeździć tylko po głównych drogach. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne nieprzejezdny jest odcinek drogi od m. Chmieleń do m. Pasiecznik. - Służby drogowe są w trakcie usuwania utrudnień - informuje portal "Drogi na szóstkę"

Spory kłopot kierowcy mogą mieć także na trasie Miłków – Podgórzyn. W obecnej sytuacji najlepiej jest więc zostać w domu, a gdy wyjazd z niego jest konieczny, najlepiej jechać bardzo wolno.

Na noc synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu i postępujące ochłodzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group