Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7005
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Idzie wielka woda?

Poniedziałek, 27 marca 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
W dziewięciu dolnośląskich rzekach woda przekroczyła stany alarmowe, doszło również do lokalnych podtopień. Dwie drogi powiatowe w regionie są nieprzejezdne.

Stany alarmowe przekroczyły rzeki: Oława, Ślęza w trzech miejscach, Piława, Czarna Woda, Orla, Skora i Kamienica. Jest to efekt panujących od kilku dni wysokich temperatur. Śnieg, który zalega na terenach podgórskich topnieje bardzo szybko i dochodzi do roztopów.

W regionie zalało dwie drogi powiatowe. Jak powiedział Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji nieprzejezdny jest odcinek drogi 522 w powiecie bolesławieckim w okolicach Krzyżowej. Objazdy poprowadzono przez m.in. miejscowość Gromadka.

Z ruchu wyłączony jest również odcinek Zakrzów - Marcinkowice, gdzie wylała Oławka. Kierowcy są zmuszeni objechać te trasę przez Oławę.

Meteorolodzy uspokajają, że na Dolnym Śląsku nie ma zagrożenia powodziowego. Może natomiast dochodzić do lokalnych podtopień. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy Starej Kamienicy, Zagrodna i miejscowości w okolicach Bolesławca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group