Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2902
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Idzie ochłodzenie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!

Środa, 24 października 2012, 7:08
Aktualizacja: 7:09
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym 2012/2013, jeleniogórscy policjanci kolejny raz będą działać na rzecz osób bezdomnych i bezradnych.

- Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych – pisze podinsp. Edyta Bagrowska, oficer pasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dlatego policjanci będą sprawdzać wszystkie pustostany i inne miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Jak co roku, będą też ich informować o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielać pomocy.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

- Dlatego wzorem lat ubiegłych jeleniogórscy funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska. My również pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska.

Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group