Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7059
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Idzie mróz, tęgi mróz!

Wtorek, 6 stycznia 2009, 13:59
Aktualizacja: Środa, 7 stycznia 2009, 8:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Idzie mróz, tęgi mróz!
Fot. TEJO
Te słowa na melodię znanego przeboju „Jingle Bells” wyśpiewywał dziś przy ulicy Długiej – mimo przenikliwego zimna – uliczny bard Stanisław Nagajek, który nie traci nadziei na nadejście wiosny… Ale zima jeszcze potrzyma.

Uliczny śpiewak radził wszystkim, aby założyli rękawiczki i czapki oraz nie przejmowali się pogodą, na którą nie ma rady. Zima też może mieć swoje uroki, nawet ta bardzo mroźna. A rzeczywiście mróz w nocy ścisnął mocno. W zależności od miejsca termometry wskazały od minus 18 do minus 24. Najzimniej w mieście było w Cieplicach.

Takie mrozy to nic nadzwyczajnego w naszym klimacie. Niskie temperatury mają się utrzymać – według różnych prognoz – przez kilka dni, a nie jest wykluczone, że dłużej.

Policjanci codziennie – zwłaszcza wieczorem – zwracają uwagę na bezdomnych, którzy są najbardziej podatni na zabójcze działanie niskich temperatur. Jeleniogórskie schronisko Brata Alberta ma nadkomplet pensjonariuszy. Lekarze przestrzegają przed piciem alkoholu w taką pogodę. Daje on tylko złudzenie ogrzania, a w rzeczywistości jeszcze bardziej wychładza organizm.

Za radą Staszka Nagajka przez następne dni nie można zapominać o ciepłym ubraniu i rozsądnym korzystaniu z uroków zimy. Nie brakuje też głosów, aby cieszyć się nią teraz, bo w naszym klimacie zawsze może zdarzyć się gwałtowne ocieplenie. Podobno ma nadejść na nadchodzące… ferie zimowe. Jak będzie? Pożyjemy, zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group