Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5976
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Idzie lato - ceńcie cień

Środa, 21 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 czerwca 2006, 13:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Idzie lato - ceńcie cień
Fot. Arek, TEJO
Wyjątkowo parny i gorący szykuje się początek tegorocznej najcieplejszej pory roku, która zacznie się w środę o godz. 14. 27. Wówczas słońce wejdzie w znak Raka i obwieści nadejście lata.

Jeleniogórzanie, zwłaszcza młodsi, nie mogą doczekać się ochłody w wodzie basenu miejskiego przy ulicy Sudeckiej. Placówka zostanie otwarta w sobotę, 24 czerwca, o godz. 10.

– Na najmłodszych już czeka odnowiony brodzik. Zamontowaliśmy nowe odpływy. Pojawi się także przyjazna i kolorowa kostka – poinformował Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, gospodarza pływalni przy ulicy Sudeckiej.

Atrakcją dla najmłodszych ma być sporych rozmiarów rzeźba przedstawiająca dinozaura. Będzie można na niego wejść. Na terenie kąpieliska został również naprawiony dach nad szatniami. Nie ulegną zmianie ceny biletów: dorośli zapłacą 7 złotych, dzieci i młodzież – 3, 50.
Dzieci z najuboższych rodzin będą mogły popływać za darmo na podstawie karnetów wydanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jak dotąd w ostatnich latach otwarciu basenu nie towarzyszyła ładna pogoda, choć wcześniej notowano upały. Pracownicy MOS mają nadzieję, że w tym roku aura nie spłata figla.

Jednak gorący i duszny początek lata nie oznacza, że tak będzie przez całe trzy miesiące. Z prognoz długoterminowych wynika, że lipiec i sierpień nie będą upalne, a raczej deszczowe i burzowe. I niezbyt ciepłe. Jak będzie, zobaczymy.
W ubiegłym roku rekordowe upały panowały właśnie w sierpniu. Lipiec był zimny i deszczowy. Podobnie – czerwiec.

Póki co mieszkańcy szukają w cieniu ochłody przed tropikalnymi temperaturami. Zdaniem klimatologów ludzie znoszą je źle, ponieważ nie było łagodnego przejścia od długiej i mroźnej zimy, mokrej i chłodnej wiosny do upalnego lata.
– Najlepiej chować się do cienia, pić dużo płynów i czekać na ochłodzenie, które ma nastąpić już pod koniec miesiąca – radzą specjaliści od aury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group