Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5895
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: I Quadrathlon 2015 Szkoły Podstawowej nr 8

Piątek, 30 stycznia 2015, 23:54
Aktualizacja: 23:58
Autor: MDvR
Jelenia Góra: I Quadrathlon 2015 Szkoły Podstawowej nr 8
Fot. użyczone
W drugim tygodniu ferii w dniach od 26 do 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze odbywały się zawody w ramach pierwszego quadrathlonu SP 8. W imprezie tej mógł wziąć udział każdy uczeń, mieszkaniec Jeleniej Góry.

Cały cykl zawodów składał się z 4 konkurencji, każdego dnia odbywała się inna, bardzo nietypowa:
I konkurencja (poniedziałek): Spacer Buszmena
II konkurencja (wtorek): Ślizg Rzeźnika – konkurencja łączona
III konkurencja (środa): Skok Tarzana
IV konkurencja (czwartek): Scooter Extreme

- Nazwy i charakter każdej konkurencji były dobrane tak, aby była to atrakcyjna, dotąd nie rozgrywana dyscyplina, która miała zachęcić uczestników swoją niepowtarzalnością i atrakcyjnością. W zawodach brały udział dzieci z klas I-III. Każde zawody były punktowane od 1 do 10. Łącznie każdy mógł wywalczyć maksymalnie 40 punktów. Walka w duchu fair play była zacięta i trwała do ostatniej konkurencji, która to wyłoniła ostateczną końcową kolejność. U nas każde dziecko biorące udział w sportowych zmaganiach otrzymało pamiątkowy medal, dyplom oraz puchar - ocenia Paweł Łukaszewicz, organizator przedsięwzięcia.

Wyniki I Quadrathlonu SP 8
Dziewczęta

I miejsce: Julia Łukaszewicz 40 punktów
II miejsce: Julia Ściubidło 26 punktów
III miejsce: Michalina Sypniewska 8 punktów

Chłopcy
I miejsce: Paweł Twarzyński 39 punktów
II miejsce: Kacper Opałka 30 punktów
III miejsce: Igor Karasiński 27 punktów

- Podsumowując jestem zadowolony z kolejnej sportowej nietypowej imprezy, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8. Pokazuje to, iż warto przeprowadzać nieszablonowe „dyscypliny” sportowe, które są dla dzieci czymś nowym, przyciągają swoja tajemniczą nazwą oraz niepowtarzalnym charakterem. Udział, zadowolenie i uśmiech dzieci jest dowodem na to, iż jeszcze nie zaginął wśród najmłodszych pierwiastek aktywności ruchowej. Pokazuje, że najmłodsi chcą spędzać czas wolny podejmując aktywność ruchową. To bardzo, bardzo mnie cieszy - dodał Paweł Łukaszewicz - Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze wyspecjalizowała się w organizowaniu nietypowych konkurencji sportowych. Dążymy do tego aby w niedalekiej przyszłości nasze imprezy miały rangę mistrzostw miasta Jelenia Góra we wszystkich kategoriach wiekowych, łącznie z kategoria open – rodziców dzieci, nauczycieli. Przyznam, że mam wielką nadzieję, że w ciągu 2 lat uda się to osiągnąć. Kolejna nietypową imprezą sportową, którą zaplanowałem w szkolnym kalendarzu sportowym będą już IV Mistrzostwa MasWrestling SP 8, odbędą się one w pierwszej połowie lutego.

Bogatą fotogalerię z quadrathlonu znajdziesz https://www.facebook.com/olimpionik8

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group