Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 7290
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hybryda obiecująca – w planach kolejne

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 sierpnia 2016, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 11 sierpnia 2016, 8:05
Autor: ZR/MZK
Fot. Użyczone/MZK
Doświadczenie z dwumiesięcznego użytkowania autobusu hybrydowego jest oceniane w MZK jako obiecujące. Na przełomie przyszłego roku i roku 2018 podobnych autobusów może kursować po jeleniogórskich ulicach jeszcze kilka.

- Na pewno musimy szybko przeszkolić kolejnych kierowców z techniki jazdy hybrydami - mówi Jerzy Wolski, prezes jeleniogórskiego MZK. - Jest ona bowiem nieco inna niż autobusami napędzanymi olejem napędowym i warunkuje tańszą eksploatację, a więc lepszą opłacalność użytkowania takich wozów. Hybryda rzeczywiście zużywa mniej paliwa od autobusów tradycyjnych, ale czasami nieco więcej niż przewiduje producent.

Jednoznacznie pozytywne są za to oceny autobusu wystawiane przez pasażerów. Chwalą oni komfort jazdy: wygodę, działanie klimatyzacji, estetykę wnętrza i cichą pracę silników. MZK zamierza jeszcze w sierpniu złożyć unijny projekt na zakup kilku nowych autobusów hybrydowych. W Jeleniej Górze pojawiłyby się na przełomie roku 2017 i 2018.

Autobusy hybrydowe, napędzane dwoma silnikami: elektrycznym i spalinowym, najlepiej sprawdzają się na ulicach o dużym natężeniu ruchu - w korkach, przy gęstej sieci przystanków. Wówczas odzysk energii jest w nich największy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group