Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6168
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Huta Julia wyróżniona

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 8:36
Aktualizacja: 8:40
Autor: Robert Czepielewski
Piechowice: Huta Julia wyróżniona
Fot. Robert Czepielewski
W tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Must Have – selected by Łódź Design Festival 2016, dwa wyróżnienia przypadły piechowickiej Hucie Julia, a wszystko za sprawą jej projektanta Sebastiana Pietkiewicza.

Pierwsze wyróżnienie zostało przyznane za kolekcję Metropolis. Sylwia Matyja z działu marketingu w Hucie Julia, zwraca uwagę na inspirację Sebastiana Pietkiewicza przy projektowaniu zestawu, a są to nowoczesne przestrzenie wielkich miast z ich prostymi geometrycznymi formami , ulicami oraz wieżowcami przedzierającymi się pomiędzy światłem.

Drugie wyróżnienie przypadło za Zestaw Śniadaniowy nr 1. Jest to wspólna praca zespołów projektowych Sebastiana Pietkiewicza (Huta Julia), Magdaleny Gazur (Manufaktura Bolesławiec) i Michała Roja (Porcelana Kristoff). Pomysłem na Polski Stół była chęć przywrócenia na nowo tradycyjnego rzemiosła, łącząc różnorodność i specyfikę materiału z unikatowym wzornictwem.

Must Have selected by Łódź Design Festival to projekt, który upowszechnia najlepsze polskie wdrożenia użytkowe. Zarówno kolekcja Metropolis jak i Zestaw Śniadaniowy nr 1 znalazły się w gronie 70 najlepszych polskich projektów wyłonionych spośród 500 zgłoszeń do konkursu.

Wyróżnione prace Sebastiana Pietkiewicza można już zobaczyć w Hucie Julia a także będzie one eksponowane na specjalnie zorganizowanej wystawie w Łodzi podczas Łódź Design Festival 2016 w dniach od 13 do 23 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group