Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3021
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Huragan "narozrabiał", służby posprzątają

Piątek, 19 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 stycznia 2007, 21:17
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Huragan "narozrabiał", służby posprzątają
Fot. Jacek
Wszystkie służby porządkowe walczą ze szkodami, jakie przyniosła wczorajsza wichura. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ocenia wstępnie, że usuwanie szkód przez tę firmę potrwa kilka dni.

Wichura połamała setki drzew. Ich liczba na terenach zielonych szacowana jest na ponad dwieście. Największemu zniszczeniu uległ Park Kościuszki, w sumie zniszczonych zostało sześćdziesiąt dwa drzewa.

W Parku Norweskim w Cieplicach wichura zniszczyła sześćdziesiąt drzew, a Parku Zdrojowym dwadzieścia. Natomiast Park na ulicy Morcinka wygląda tu jak pogorzelisko. W sumie zniszczone zostały tu dwadzieścia trzy drzewa, ale tutaj rozmiar szkód powalonych drzew robi największe wrażenie. Jak wynika z wstępnych szacowań lasy ucierpiały jeszcze bardzie.

Jak nam powiedział prezes MPGK Michał Kasztelan wszyscy pracownicy MPGK przez cały czas usuwają szkody.
- Jest ich tak dużo, że potrwa to kilka dni – powiedział nam Michał Kasztelan, prezes MPGK. Nie tylko wycinamy połamane drzewa, tniemy je ale też usuwamy gałęzie i sprzątamy. Jednym słowem udrażniamy miasto. Szkód jest tak dużo że nie zdążyliśmy przeprowadzić inwentaryzacji w lasach. Na razie zajmujemy się miastem aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapewnił, że w ramach pomocy dla mieszkańców MPGK będzie likwidować szkody również na prywatnych posesjach. tj. wytnie nadruszone przez wicher drzewa i wywiezie te, na których usunięcie potrzebne jest specjalne pozwolenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group