Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8444
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Huragan nad Jelenią Górą – są ofiary w ludziach? – video

Czwartek, 23 lipca 2009, 18:26
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2009, 7:36
Autor: reporterzy Jelonki.com
JELENIA GÓRA: Huragan nad Jelenią Górą – są ofiary w ludziach? – video
Fot. TEJO
Potężna nawałnica przeszła dziś po godz. 18 nad miastem. Uszkodzone są drzewa i samochody. Wicher zrywał grube konary z drzew. Utrudniają ruch uliczny. Strażacy nie nadążają z interwencjami. Trwa szacowanie strat. Dwie osoby po przygnieceniu przez drzewa trafiły do szpitala. Według nieoficjalnych doniesień są dwie ofiary śmiertelne. Huragan i burze nawiedziły kilka regionów w kraju.

W mieście po przejściu nawałnicy panowała atmosfera grozy: wyjące syreny wozów strażackich i cisza. Najwięcej szkód nawałnica wyrządziła na zadrzewionych ulicach. Dla przykładu przy ulicy Słowackiego (jest nieprzejezdna) wiatr jak zapałki złamał dwa drzewa. Na szczęście nikt nie przechodził w pobliżu. Połamane konary straszą też w Parku Żiżki. Z kościoła parafialnego św. Erazma i Pankracego wichura zerwała kilkanaście dachówek. W kilku rejonach Jeleniej Góry nie ma światła. Nie wiadomo, kiedy energetycy uporają się z usuwaniem uszkodzeń linii napowietrznych.

Wcześniej, po godz. 18 - kiedy potężna chmura naciągnęła nad miasto przynosząc niemal trąbę powietrzną - przy ulicy Groszowej na budynek runęło drzewo. W Dąbrowicy konar przygniótł człowieka. Zabrało go do szpitala pogotowie ratunkowe. Pełne grubych gałęzi są także ulice miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej. Są kłopoty z komunikacją autobusową. Trwa akcja straży pożarnej, która nie nadąża z obsłużeniem wszystkich wezwań. Na odcinku al. Jana Pawła II przy Aniluxie kierowca samochodu osobowego jechał pod prąd i zablokował ruch. Sytuację usiłuje opanować policja.

Na ulicy Karola Miarki mieszkańcy sami usuwali zwalone drzewa. Było ich tam kilkanaście i niezliczona liczba złamanych konarów. Kompletnie został zmasakrowany skwer naprzeciwko SP 13 przy ulicy Piotra Skargi. Większość drzew została połamana lub powalona. Na tej samej ulicy konary spadły na samochody. Samochód ucierpiał również od upadającego drzewa przy ulicy Wolska Polskiego, za stacją benzynową Orlen. Konar z dębu spadł na busa przy ulicy Kasprowicza.

Powalone drzewa tarasują drogę w okolicy Rybnicy. Nie są przejezdne Mysłakowice: drogę tarasuje potężne drzewo. Kłopoty są też na krajowej trójce w rejonie Szklarskiej Poręby. Droga jest zablokowana. Straż pożarna odbiera coraz to nowe wezwania do usunięcia przeszkód. Po kilku huraganowych podmuchach wiatru lunęła ściana deszczu i zaczęło grzmieć. Pogoda przed godz. 19 zaczęła się stabilizować.

Najwięcej szkód nawałanica wyrządziła w Legnicy. Jak podała telewizja TVN 24, dwadzieścia osób znalazło się w szpitalu wskutek ran odniesionych podczas huraganu. Media podają różne dane odnośnie ofiar. Wg portalu Onet w Legnicy miało zginąć dziewięć osób, a w Jeleniej Górze - dwie. Trudno jednak te wieści potwierdzić.

O sytuacji będziemy informowali na bieżąco w jutrzejszych serwisach. Wszystkim internautom serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego serwisu!!

Za udostępnienie video dziękujemy internautce o nicku Notoryczna:-)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (162)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group