Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7416
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Huczna gala i… pełna sala

Czwartek, 31 grudnia 2009, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 15:48
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Huczna gala i… pełna sala
Fot. rylit
Ogromnym powodzeniem cieszyła się wczorajsza sylwestrowo–noworoczna gala w Filharmonii Dolnośląskiej. Na wieczór z udziałem gwiazd polskiej estrady biletów zabrakło już kilka dni przed imprezą, a organizatorzy – ze względu na frekwencję – musieli koncert zdublować.

Przeszkodą nie okazała się cena biletu: 70 złotych to sporo. Ale – jak przekonują ci, którzy wczoraj w filharmonii oklaskiwali Krystynę Prońko, Magdalenę Wojnarowską (wokalistki), Piotra Barona (saksofon), Pawła Tomaszewskiego (fortepian), Dariusza Ziółka (bas) i Adama Buczka (perkusja) oraz muzyków FD pod dyrekcją Stanisława Fijałkowskiego – warto było.

W nietypowej dla siebie roli konferansjera wystąpił znany eseista i dziennikarz Andrzej Więckowski, współautor debat „Obserwatorium Karkonoskie”. Muzycy wykonali przy towarzyszeniu jeleniogórskiej orkiestry kompozycje Stanisława Fiałkowskiego, znane standardy jazzowe o tematyce świątecznej i zimowej, transkrypcje klasycznych utworów muzycznych na muzykę jazzującą, kolędy czym wprowadzili publiczność w doskonały nastrój sylwestrowy, za co, otrzymali oklaski na stojąco. Koncert był noworocznym prezentem od władz sejmiku i urzędu dolnośląskiego i odbył się pod patronatem dwóch Jerzych: Pokoja (szefa Sejmku) i Łużniaka (wicemarszałka).

Środowy koncert był ostatnią imprezą w tym roku. Jednak o noworocznym i karnawałowym czasie przypominać będą kolejne, styczniowe wieczory. Zaraz po nowym roku Filharmonia Dolnośląska zaprasza 2 stycznia 2010 roku Na „Galę Noworoczną” a 8 stycznia – na „Koncert Karnawałowy”. Szczegóły w informatorach i na plakatach.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group