Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4933
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hotel przy Złotniczej gotowy

Czwartek, 20 września 2018, 7:56
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 6:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hotel przy Złotniczej gotowy
Fot. Przemek Kaczałko
Zakończyły się prace remontowe w dawnym hotelu Karkonosze przy ul. Złotniczej 12, który decyzją spółki Termy Cieplickie zmienił nazwę i będzie teraz funkcjonować jako Sport Hotel. To jedna z kilku inwestycji prowadzonych na terenie kompleksu sportowego, zarządzanego przez spółkę miejską.

Jak zaznaczył prezes spółki, obiekt hotelowy powstał pod koniec lat 70. XX wieku na potrzeby Wyścigu Pokoju i od tamtej pory nie był w sposób znaczący remontowany.

- Przez 40 lat eksploatacji nie udawało się nic poważniejszego zrobić, a normy budowlane i bezpieczeństwa sprawiły, że pod koniec 2014 roku obiekt otrzymał negatywną opinię straży pożarnej i warunkowo oddano obiekt do użytku na 2 lata - uzasadnia remont Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich.

W ramach inwestycji obiekt poddano termomodernizacji oraz przeprowadzono modernizację wnętrza. W Sport Hotelu znajduje się 10 pokoi w standardzie po 24 miejsca noclegowe (6 pokoi dwuosobowych, 4 trzyosobowe) z możliwością dostawienia łóżek do 30 miejsc. Władze spółki złożyły wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, aby utrzymać standard dwóch gwiazdek.

- Obiekt został już pozytywnie odebrany przez straż pożarną i od dzisiaj (19.09) rozpoczynamy działalność - poinformował D. Stolarczyk. - Zapraszamy sportowców, grupy sportowe do korzystania z naszych obiektów - dodał Miłosz Sajnog, wiceprezes spółki.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
6
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group