Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8546
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Horror z Maciejowej – wkrótce premiera!

Środa, 25 października 2017, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2017, 5:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Horror z Maciejowej – wkrótce premiera!
Fot. Stern Pictures Industries
Tylko u nas! Galeria zdjęć z filmu "Redwood" w reż. Toma Patona, który kręcony był w zapomnianym parku w Maciejowej oraz kilku innych miejscach w naszym regionie. Wkrótce w sieci kina Helios będzie okazja zobaczyć efekty gry aktorów w znanych nam plenerach – premierę zaplanowano na 8 grudnia, ale wcześniej odbędzie się pokaz przedpremierowy.

- „Redwood” miał premierę w Londynie w sierpniu 2017 r. jako film otwierający Fright Fest. Wielki sukces komercyjny w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych – powiedział Maciej Sterzyński ze Stern Pictures Industries. - Film będzie miał premierę w kinach Helios na terenie całego kraju, w tym w Jeleniej Górze - 8 grudnia 2017 roku, a więc w dniu Święta Kina – dodał producent.

Film jest produkcją amerykańsko-brytyjską. Miłośnicy seriali sprzed kilkunastu lat z pewnością pamietają „Buffy – postrach wampirów”, a w nim Nicolasa Brendona – odtwórcę jednej z głównych ról. To właśnie w naszym regionie, po 13 latach (serial powstawał w latach 1997-2003) Nicolas Brendon ponownie miał do czynienia z wampirami. Wcześniej występował m.in. w serialu „Świat według Bundych” oraz w horrorze „Dzieci kukurydzy III”. Na planie zdjęciowym możemy zobaczyć również Mike'a Beckinghama („Subconscious” - 2015), Tatjane Nardone („Stalking Eva” - 2015, a obecnie grająca w produkcji HBO u boku Dustina Hoffmana w serialu „Medici: Master of Florence”), Jessice-Jane Stafford („The real hustle” - 2006, „Dream Team” - 1997, „Devil's Tower” - 2014).

Ujęcia do filmu były kręcone w Karpnikach i okolicach, w pobliżu schroniska Szwajcarka, w zapomnianym parku w jeleniogórskiej Maciejowej, przy wodospadzie Podgórna w Przesiece oraz na Przełęczy Sowiej. Ekipie filmowej z aktorami na czele, bardzo spodobało się w Kotlinie Jeleniogórskiej. - Jest dziko, jeżeli latamy dronami, to nie ma budynków w kadrze. Szlaki nie są zbyt mocno uczęszczane, więc przyroda nie jest zniszczona, jest pierwotnie. To film, w którym oni 3 dni idą w góry do sanktuarium, więc trzeba było mocno to różnicować – dodają twórcy „Redwood”.

Kto jest niecierpliwy i chciałby zobaczyć film przed oficjalną premierą w Polsce, może się wybrać na Podwójny Maraton Halloween w Kinie Helios - do wyboru 27 lub 31 październik. W jednym z dwóch oferowanych pakietów do wyboru, jest opcja z przedpremierowym pokazem „Redwood”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
256
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group