Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9808
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Horror w domu dziecka

Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:58
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Horror w domu dziecka
Fot. Archiwum
Dyrektorka Rodzinnego Domu Dziecka znęcała się nad swoimi wychowankami. Stanie przed sądem. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia przeciwko Karin P. – Dyrektorka Rodzinnego Domu Dziecka w Jeleniej Górze znęcała się nad swoimi podopiecznymi: Karoliną B. i rodzeństwem Błażejem, Natalią oraz
Dawidem Ż. – poinformowała rzeczniczka jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej prok. Ewa Węglarowicz-Makowska.
Oskarżona została zawieszona w czynnościach służbowych.

Zarzuty są poważne. Z zeznań dzieci wynika, że dyrektorka biła je po twarzy i poniżała psychicznie. Stosowała bolesne kary cielesne w postaci nie tylko bicia, ale i wbijania ostrych paznokci w pokrzywdzonych wychowanków.
Wydzielała jedzenie, wyzywała obelżywymi słowami, zakazywała dostępu do lodówki. Kiedy któreś z dzieci coś przeskrobało, nie dostawało za karę kolacji.
Potwierdziło to śledztwo oraz badania biegłych psychologów, których zdaniem pokrzywdzeni wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka nie mają tendencji do konfabulacji.

Prokuratorzy ustalili także, że zimą dzieci były ubierane za lekko i często w brudną bieliznę, bo nie miały rzeczy na zmianę. Kiedy w domu nikogo nie było, nie mogły tam same przebywać i spędzały czas na podwórku niezależnie od pogody.
Ewa Węglarowicz-Makowska podkreśliła, że oskarżona dyrektorka Karin P. ma także swoje dzieci. Traktowała je zupełnie inaczej niż wychowanków przebywających w Rodzinnym Domu Dziecka, który prowadziła.

Karin P. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Potwierdziła, że czasami karciła dzieci, ale zdarza się to w każdej rodzinie. Utrzymuje, że pokrzywdzeni chłopcy i dziewczęta byli zadowoleni – jej zdaniem – z opieki w placówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group