Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7692
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sokołowsko: Hommage a' Kieślowski

Wtorek, 22 czerwca 2021, 11:07
Autor: Ewa Fit
Sokołowsko: Hommage a' Kieślowski
Fot. Relacje Regionalne
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w Sokołowsku odbędzie się jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hommage a' Kieślowski.

Festiwal odbywać się będzie przez całe wakacje, a kinomani świętować będą 80. rocznicę urodzin reżysera oraz trzydziestolecie premiery "Podwójnego życia Weroniki". Gościem specjalnym festiwalu będzie Jerzy Stuhr.

Wydarzenie rozpocznie się 27 czerwca w dniu urodzin Kieślowskiego w sokołowskim kinoteatrze Zdrowie, a uroczysty dzień zwieńczy recital Zbigniewa Zamachowskiego. Program kolejnych projekcji został zaplanowany w taki sposób, by filmy krótkometrażowe przeplatały się z tymi o długim metrażu. Celem tego jest ukazanie ciągłości określonych tematów i myśli w twórczości Kieślowskiego.

Ważnym punktem obchodów 80. rocznicy urodzin Krzysztofa Kieślowskiego będzie międzynarodowa konferencja pn. " Illuminating the archives - film archives alive and their audiences", która odbędzie się w Sokołowsku w 28 i 29 czerwca br. stacjonarnie i online. Wydarzenie umożliwi wymianę doświadczeń archiwistom, badaczom i kuratorom oraz tym wszystkim, którzy zajmują się kolekcjami dokumentów wiążących się z filmem oraz innym archiwaliami okołofilmowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
2
25%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group