Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Holenderska feta z protestem

Czwartek, 12 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2007, 12:29
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Holenderska feta z protestem
Fot. Archiwum
Dni Niderlandów w Starej Kamienicy połączone z manifestacją przeciwko budowie kopalni Pol Skalu.

Zapowiadane na nadchodzącą niedzielę Dni Holandii w Kopańcu w gminie Stara Kamienica to nie tylko ciekawe wydarzenie kulturalne w Jeleniogórskiem.

Festiwal pełen muzyki i legend będzie połączony z protestem fundacji Nemoland przeciwko planom firmy kopalnianej Pol Skal. Zamierza ona otworzyć w bezpośrednim sąsiedztwie ogromny obszar wydobywczy kamieni.
– Tak wysoce dewastująca działalność zniszczyłaby ten cudowny krajobraz na zawsze. Od 2003 roku - dzięki masowym protestom – Pol Skal już trzykrotnie przegrał proces o pozwolenie – poinformowali organizatorzy festiwalu.

Tłem protestu będzie wielkie święto promujące kulturę Niderlandów, ale nie tylko. – W tym tygodniu grupa skautów z Belgii zrobiła podium-scenę dla teatru. Grupa Reggae z Kopańca Chromca sprawdzi dokładnie akustykę. Będziecie zaskoczeni. Przez cale popołudnie trwać będzie pokaz dotyczący magii krajobrazu regionu Izerów, przygotowany przez polskich i holenderskich artystów fotografików – podali organizatorzy imprezy.
Zapowiadają także prezentację smakołyków z Holandii.

Oficjalnie zostanie dokonane otwarcie „Centrum Legend Nemoland”, którego dokona wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek.
Działacze Fundacji Nemoland chcą stworzyć możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami i wrażeniami wszystkim odwiedzającym ten region. Wiele uwagi pragną także poświęcić starszym mieszkańcom.

Wspólnie z Kolegium Karkonoskim pracują nad projektem, którego celem ma być publikacja rozmów z tymi ludźmi, którzy w okolicy Kopańca mieszkają od lat.
Pole do popisu będzie miał jednak każdy, kto uzna, że warto podzielić się tym, co odczuwa podczas odwiedzin magicznego miejsca, jakim niewątpliwie jest Kopaniec i jego okolice.
Początek imprezy w Kopańcu w niedzielę o godz. 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group