Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6250
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Holenderska feta z protestem

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 12 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2007, 12:29
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Dni Niderlandów w Starej Kamienicy połączone z manifestacją przeciwko budowie kopalni Pol Skalu.

Zapowiadane na nadchodzącą niedzielę Dni Holandii w Kopańcu w gminie Stara Kamienica to nie tylko ciekawe wydarzenie kulturalne w Jeleniogórskiem.

Festiwal pełen muzyki i legend będzie połączony z protestem fundacji Nemoland przeciwko planom firmy kopalnianej Pol Skal. Zamierza ona otworzyć w bezpośrednim sąsiedztwie ogromny obszar wydobywczy kamieni.
– Tak wysoce dewastująca działalność zniszczyłaby ten cudowny krajobraz na zawsze. Od 2003 roku - dzięki masowym protestom – Pol Skal już trzykrotnie przegrał proces o pozwolenie – poinformowali organizatorzy festiwalu.

Tłem protestu będzie wielkie święto promujące kulturę Niderlandów, ale nie tylko. – W tym tygodniu grupa skautów z Belgii zrobiła podium-scenę dla teatru. Grupa Reggae z Kopańca Chromca sprawdzi dokładnie akustykę. Będziecie zaskoczeni. Przez cale popołudnie trwać będzie pokaz dotyczący magii krajobrazu regionu Izerów, przygotowany przez polskich i holenderskich artystów fotografików – podali organizatorzy imprezy.
Zapowiadają także prezentację smakołyków z Holandii.

Oficjalnie zostanie dokonane otwarcie „Centrum Legend Nemoland”, którego dokona wójt Starej Kamienicy Wojciech Poczynek.
Działacze Fundacji Nemoland chcą stworzyć możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami i wrażeniami wszystkim odwiedzającym ten region. Wiele uwagi pragną także poświęcić starszym mieszkańcom.

Wspólnie z Kolegium Karkonoskim pracują nad projektem, którego celem ma być publikacja rozmów z tymi ludźmi, którzy w okolicy Kopańca mieszkają od lat.
Pole do popisu będzie miał jednak każdy, kto uzna, że warto podzielić się tym, co odczuwa podczas odwiedzin magicznego miejsca, jakim niewątpliwie jest Kopaniec i jego okolice.
Początek imprezy w Kopańcu w niedzielę o godz. 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Nieistotne 12-07-2007 9:49
Smakołyki z Holandii ? chyba ciastuszka z haszem, w Kopańcu same dziwne ludzie mieszkają to przynajmniej im sie humor polepszy ;)
~banshee 12-07-2007 18:58
w Kopańcu piękny widok jest :–))
~Ewa 12-07-2007 21:53
A co może Holendrzy mają wydobywać ten kamień Oni już się dorobili i niech się nie panoszą na naszych ziemiach, protestować to do siebie, a ludzie z okolic będą mieli pracę.
~dorota 13-07-2007 0:13
Gospodarka rabunkowa to skończyła się wiek temu. To, ze kamień jest, nie znaczy,ż go trzeba wydobywać. Pozamykali kopalnie na Śląsku, a węgiel był, prawda? A poza tym pracę to może dostanie kilka osób, a straci dużo więcej.Przeciwko Polskalowi protestują nie tylko Holendrzy.Polacy też.
~dorota 13-07-2007 0:13
Gospodarka rabunkowa to skończyła się wiek temu. To, ze kamień jest, nie znaczy,ż go trzeba wydobywać. Pozamykali kopalnie na Śląsku, a węgiel był, prawda? A poza tym pracę to może dostanie kilka osób, a straci dużo więcej.Przeciwko Polskalowi protestują nie tylko Holendrzy.Polacy też.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group