Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10718
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hołd Osieckiej w 13. rocznicę śmierci

Piątek, 26 marca 2010, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Hołd Osieckiej w 13. rocznicę śmierci
Fot. Organizatorzy
W kawiarni przy ulicy Francuskiej, przy stolikach ze świecami, przy dźwiękach fortepianu, z niesamowitymi głosami i sztuką recytacji – tak uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 uczcili trzynastą rocznicę, od której Agnieszka Osiecka ...zaczęła bywać w innych, „niebiańskich” kawiarniach. Kto nie był, nie widział i nie słyszał – niech żałuje.

Wieczorek poetycko – wokalny przygotowało dziesięciu uczniów z różnych klas: Dorota Malczewska, która kapitalnie zaśpiewała „Okularników”, Marek Sieradzki i Sylwia Wojtanowicz niesamowitymi głosami zaśpiewali frywolny „Gaj”. Byli też Jakub Kopaniecki, rodzeństwo: Aleksandra i Jakub Waliccy. Zaśpiewała też Julia Wadowska, która wyglądem do złudzenia przypominała Agnieszkę Osiecką.

Anna Chodkowska zaprezentowała wiersz „Na zakręcie” momentami wykrzyczany do Grzegorza Lustyka. Na scenie wystąpili też Katarzyna Łągiewka i Jędrzej Podolski. Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora ds. Gimnazjum ZSO nr 1 w Jeleniej Górze dał prawdziwy pokaz w piosence „Pijmy wino za kolegów”. Słowa wyjątkowego uznania należą się Kubie, który rewelacyjnie zagrał na fortepianie „pierwsze skrzypce spotkania”. Całości przewodniczył też i w temat wprowadzał Marek Sieradzki, który opanował i zaprezentował niezwykłą sztukę oratorską.

Słowem - każdy z wyjątkowym talentem: wokalnym, oratorskim, aktorskim, muzycznym. Połączenie tych wszystkich talentów, dało gościom kawiarni „na Francuskiej” niesamowite doznania. Na widowni zasiedli nauczyciele szkoły, rodzice i znajomi wykonawców.

– Myślę, że każdy z nas gdzieś w głębi czuje tą Osiecką, jest ona obecna między nami na co dzień i dlatego zorganizowaliśmy to dzisiejsze spotkanie - Marek Sieradzki z klasy IIb.

Samo przygotowanie i dopracowanie spotkania trwało około dwa tygodnie. Najtrudniejsze dla aktorów było zinterpretowanie prezentowanych utworów i piosenek.

Samo nauczenie się piosenek to nie wszystko, zgranie się z akompaniatorem, z mikrofonem i sprzętem oraz sama interpretacja, to były najtrudniejsze kwestie w ramach przygotowania. Włożyliśmy w to wszystko dużo pracy i dużo serca. Ten wieczór przygotowaliśmy dla rodziców i nauczycieli, ale w związku z tym, że dzisiaj w naszej szkole jest również dzień otwarty, przyjść mógł każdy – mówi Jakub Kopaniecki.
Koordynatorem całego spotkania „przy Francuskiej” był Wojciech Kin, nauczyciel chemii w języku angielskim i języka angielskiego, przedmiotów, które w żaden sposób nie kojarzą się z Osiecką. Skąd więc pomysł na przygotowanie wieczoru poetycko – wokalnego poświęconej właśnie Osieckiej?

- Osiecka, chyba z poprzedniego wcielenia – żartował koordynator spotkania. Zawsze lubiłem i lubię ciekawą i fajną muzykę, a teksty Agnieszki Osieckiej, która odeszła od nas 13 lat temu są przewspaniałe. Poza tym młodzież bardzo chce śpiewać i tak się narodził ten pomysł. – mówi Wojciech Kin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group