Zalogowanych: 17

Dolny Śląsk: Hokejowe zwycięstwo Lotnika

Niedziela, 18 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 18 marca 2007, 15:39
Ostre strzelanie urządzili sobie w meczu pierwszej wiosennej kolejki w lidze okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki i Sparty Zebrzydowa. Mecz zakończył się hokejowym zwycięstwem Lotnika 5:3 (3:1).

Mecz przez większość czasu gry toczył się pod dyktando Lotnika, który sprawiał wrażenie drużyny dojrzalszej i o większej kulturze gry. Gracze z Jeżowa lepiej panowali nad piłką i w zwycięstwie nie przeszkodził im nawet fakt iż od 46 minuty, po drugiej żółtej kartce dla Dariusza Rafińskiego grali w dziesiątkę.

Niecodziennym wyczynem popisał się w tym meczu zawodnik Lotnika Dariusz Marciniak, który aż czterokrotnie trafił do bramki Sparty. Zawodnik ten otworzył worek w golami, w 19 minucie trafiając do bramki gospodarzy bezpośrednio z rzutu różnego. Po kilku minutach zebrzydowianie doprowadzili do wyrównania, jednak już w 30 minucie D. Marciniak ponownie wyprowadził gości na prowadzenie skutecznie egzekwując rzut wolny. W 41 minucie było już 3:1 dla jeżowian, po kolejnym golu D. Marciniaka, który wykończył ładną zespołową akcję. W 65 minucie indywidualny rajd przeprowadził Jarosław Kondaciuk, podał piłkę pomiędzy dwóch obrońców gospodarzy, dopadł do niej D. Marciniak i po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. Ostatniego gola dla gości zdobył na dziesięć minut przed końcem gry J. Kondaraciuk. W końcówce rozluźnieni lotnicy pozwoli gospodarzom strzelić sobie dwa gole, jednak nie mogło to już odebrać im końcowego zwycięstwa.

<b>Sparta Zabrzydowa – Lotnik Jeżów Sudecki 3:5 (1:3)</b>
<b>Lotnik:</b> Raus, Skolimowski, Jończy, Rafiński cz.k., Kowiel, Hamowski, Marciniak, Bojanowski, Romaniak (Zieliński 55 min.), Gołąb (Lis 65 min.), Kondarciuk (Idzi 80 min).