Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8292
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hiszpania Mistrzem Świata

Niedziela, 20 czerwca 2010, 14:23
Aktualizacja: 14:24
Autor: Krzysztof Mozgawa
Kibice w Jeleniej Górze już w sobotnie popołudnie poznali tegorocznego Mistrza Świata w piłce nożnej. Została nim drużyna Hiszpanii złożona z młodych piłkarzy szkoły podstawowej w Łomnicy.

A wszystko to działo się na stadionie MOS przy ul. Złotniczej, gdzie został rozegrany turniej dzikich drużyn w piłce nożnej pod nazwą Mini Mistrzostwa Świata. Turniej ten adresowany do młodych adeptów piłki – oprócz dostarczenia emocji czysto sportowych – pozwolił im wcielić się w rolę drużyn występujących aktualnie na boiskach w RPA w prawdziwym turnieju Mistrzostw Świata FIFA.

Co prawda poziomem umiejętności sportowych zawodnicy występujący na stadionie MOS jeszcze odbiegali od piłkarzy grających na afrykańskim Mundialu, ale ambicji i woli sportowej walki na pewno nie można było im odmówić. Emocji również było sporo, a takie wyniki jak wygrana Wybrzeża Kości Słoniowej z Brazylią 11-0 czy przegrana Niemiec ze Szwajcarią 0-4, nawet biorąc pod uwagę niespodzianki tegorocznego Mundialu, byłyby w dorosłej piłce nożnej zupełnie nieprawdopodobne.

Jednak w dniu wczorajszym, na mistrzostwach w Jeleniej Górze, każdy wynik był możliwy i w każdym meczu nasi chłopcy walczyli z taką zaciętością jakby był to mecz finałowy. Być może za kilka lat kogoś z nich będziemy mogli oglądać na Mundialu 2018 lub 2022 w koszulce reprezentanta Polski.

Zdobywca tytułu Mini Mistrza Świata 2010, zespół Hiszpanii, zagrał w składzie: Damian Baczyński, Łukasz Łopata, Damian Klimek, Michał Matecki, Szymon Walczak, Łukasz Jałgiejczuk, Damian Jałgiejczuk. Wszyscy na co dzień są uczniami szkoły podstawowej w Łomnicy.

Najmłodszym zespołem – w całości złożonym z chłopców rocznika 1999 ze Szkoły Podstawowej nr 11- była drużyna Brazylii.

Drużyna Hiszpanii, jako zdobywca tytułu mistrzowskiego, odebrała z rąk Prezesa Szkółki Piłkarskiej GOL okazały puchar, wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki i koszulki a wszystkie drużyny otrzymały piłki i gadżety piłkarskie.

Organizatorami turnieju była Szkółka Piłkarska GOL Jelenia Góra oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze.

Najlepsze zespoły turnieju:
1. Hiszpania
2. Wybrzeże Kości Słoniowej
3. USA

Nagrody indywidualne:
1. Najlepszy bramkarz – Michał Matecki (Hiszpania)
2. Najlepszy strzelec – Maciej Górski (USA)
3. Najlepszy zawodnik – Kamil Olejarczyk (Szwajcaria)

Najlepszy zawodnik młodego rocznika (1999) – Kacper Sutor (USA)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group