Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6320
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Historie jeleniogórzan zostały "wyciągnięte"

Środa, 12 września 2012, 15:15
Aktualizacja: 15:31
Autor: tau
Jelenia Góra: Historie jeleniogórzan zostały "wyciągnięte"
Fot. Jakub Thauer
– To coś wspaniałego! W Jeleniej Górze brakowało ciekawych akcji happeningowych – mówią przechodnie. A mowa o projekcje, zrealizowanym przez Paulinę Braun w ramach festiwalu Silesia Art Biennale. Dzięki słuchawkom, rozciągniętym przed budynkami na Placu Ratuszowym oraz na ulicy Długiej, można posłuchać historii ludzi związanych z ich miejscem zamieszkania w kontekście ulicy, miasta oraz całego kraju.

Opowieści sąsiadów będzie można posłuchać do jutra (13 września), od rana do wieczora, na Placu Ratuszowym i przy ul. Długiej.

- To bardzo nowatorski projekt, wymagał wiele odwagi od mieszkańców biorących w nim udział, jak i wymaga trochę czasu i zaangażowania przechodniów chcących wysłuchać te historie. Wystarczy usiąść, założyć słuchawki i wczuć się w opowieść tych ludzi - zachęca Paulina Braun, realizatorka projektu.

A co sądzą o tym przechodnie? - Przypadkiem przechodząc przez Plac Ratuszowy natknęłam się na te słuchawki. Pierwsza moja myśl - pewnie jakiejś muzyki można posłuchać. Z zaciekawieniem założyłam je i wsłuchałam się w historię jakiejś pani, która opisywała swoje mieszkanie. Wspominała swoją mamę, która tu mieszkała i to, że bardzo za nią tęskni. Była to bardzo wzruszająca opowieść - mówiła Pani Agnieszka z Jeleniej Góry.

- Ktoś opowiadał o brudnej klatce schodowej. Była to dość zabawna historia. Wydawałoby się, że są to takie prywatne problemy, a dzięki temu projektowi mogą one "wyjść" na zewnątrz i każdy może o nich posłuchać. Według mnie, bardzo trudno jest tworzyć tego rodzaju sztukę, ale Paulinie bardzo dobrze się to udało - mówił Kamil.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1040
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group