Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9786
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Hippony bez barier na "dzikim zachodzie"

Wtorek, 30 września 2014, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:48
Autor: Angela
Region: Hippony bez barier na "dzikim zachodzie"
Fot. Archiwum Organizatora
W ostatnią sobotę września (27.09) uczestnicy Projektu „Hippony – hipoterapia bez barier” zostali zaproszeni na wycieczkę do miasteczka Western City. – Było to nasze ostatnie spotkanie kończące działania projektowe – mówi Teresa Adamowicz, prezes Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń.

Główne atrakcje, które czekały na uczestników to: strzelanie z bicza, pojedynek rewolwerowców, kowbojski napad na bank oraz indiański taniec. Następnie dzieci przejechały się kolorową kolejką Pacyfic, z której były najbardziej zadowolone. Nie lada gratką była również przejażdżka na westernowym koniu i możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Podczas zwiedzania miasteczka Western City rodzice wraz dziećmi mogli spróbować swoich umiejętności na strzelnicy, w rzucie oszczepem, nożem i włócznią.

Ważnym wydarzeniem było wystąpienie Lucyny Kornobys, mistrzyni olimpijskiej, orędowniczki równości praw ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. - Opowiedziała ona o pokonywaniu barier, zdobywaniu medali na olimpiadach i mistrzostwach świata. Mówiła, że dla ludzi z charakterem nie ma rzeczy niemożliwych. Taki właśnie charakter wlała w serce naszym rodzicom, którzy na co dzień zmagają się z problemem niepełnosprawności swoich dzieci – relacjonuje Teresa Adamowicz.

Na zakończenie uczestnicy udali się na gorący posiłek i wspólne podsumowanie projektu, gdzie dzieci otrzymały skromne upominki. - Mamy nadzieję, że uczestnicy projektu na długo zapamiętają przygodę pt. „Hippony – hipoterapia bez barier”. Z opinii uczestników wynikało, że projekt trwał za krótko, chcieliby po raz kolejny wziąć udział podobnych działaniach – dodaje Teresa Adamowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group