Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5968
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hip–hop dla Niepodległej

Niedziela, 26 sierpnia 2018, 15:06
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hip–hop dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (25.08) na Placu Ratuszowym odbyła się pierwsza część muzycznych obchodów 100. rocznicy Odzyskania Nieodległości. Podczas koncertu organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, na scenie zaprezentowali się lokalni raperzy, a także gwiazdy tego nurtu muzycznego: Zipera i KęKę.

Na początek imprezy szanse pokazania się przed jeleniogórską publicznością dostali lokalni muzycy, a więc Kanasta oraz ER NWN. W trakcie drugiego z występów można było usłyszeć 10-letniego Maksa, który pokazał co potrafi w beatboxie. Następnie przyszedł czas na gwiazdy, a więc na scenie pojawiła się grupa Zipera, którą fani hip-hopu znają doskonale. Pono, Fu i Koras rozbujali jeleniogórzan, a to był doskonały wstęp do głównego dania sobotniej uczty, czyli koncertu w wykonaniu KęKę. Raper pochodzący z Radomia sprawił, że wielu młodych ludzi na koniec wakacji mogło się rozerwać - poskakać, śpiewać znane i lubiane przez nich kawałki.

- Projekt "Niepodległa i Niepodlegli" to dwa koncerty - dzisiejszy hip-hopowy, oraz za tydzień Jazz Band Młynarski&Masecki i Jacek Szreniawa Band. Oba koncerty są adresowane do różnych grup odbiorców. Rap w swoich tekstach przemyca wiele elementów patriotyzmu, niepodległości, walki o swoje... To trafia do młodych ludzi - powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK.

Poza koncertami, w ramach projektu odbył się konkurs fotograficzny, którego efekty publiczność mogła oglądać na telebimie, a laureatów poznamy już podczas koncertu zaplanowanego na 1 września br.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
2
6%
Smuci
2
6%
Złości
5
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group