Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8466
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Hej, Sobótka, Sobótka…

Czwartek, 26 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:42
Autor: Przemysław Wiater
Szklarska Poręba: Hej, Sobótka, Sobótka…
Fot. Archiwum Autora
W tym roku w Szklarskiej Porębie Noc Świętojańska odbyła się z 21 na 22 czerwca w Parku Carla Hauptmanna, zwanego też parkiem Ducha Gór. Zabawa rozpoczęła się od otwarcia wystawy Ciemność i światło oraz ciekawej prelekcji dra Tomasza Mrozka, astrofizyka z Zakładu Fizyki Słońca PAN we Wrocławiu.

Świętojańskie obrzędy i zabawy odbywały się przy wtórze bębnów Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Był wybór najlepszego wypieku świętojańskiego, rozpalenie ogniska sobótkowego, świetny koncert zaprzyjaźnionego z Domem Hauptmannów krakowskiego zespołu OFF RECORD, konkurs na najpiękniejszy wianek, tańce i pląsy, poszukiwanie kwiatu paproci i pokaz tańca ognia - fire show. Konkurs na najpiękniejsze wianki wygrała grupa szklarskoporębskich dzieci, ale uwagę zwróciły też sobótkowe kompozycje Magdy Czesnej.

Świętojańska Sobótkę prowadzili Małgorzata Bińczyk, na co dzień dyrektor SP ZOZ i Robert Pawłowski, mincerz waloński. Organizatorami święta powitania lata było Stowarzyszenie Lokalni & Niebanalni, Towarzystwo Izerskie, Sudeckie Bractwo Walońskie i Dom braci Hauptmannów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group