Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6391
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harry Potter i Hermiona odwiedzili pewną szkołę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 października 2015, 8:22
Aktualizacja: 15:26
Autor: Org
Fot. Archiwum Szkoły
Jak zostać pełnoprawnym członkiem społeczności bursowskiej? Proste! Trzeba przejść otrzęsiny! W Bursie Szkolnej przy Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste "otrzęsiny" nowych wychowanków. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości Bursy, w tym roku była pełna magii i czarów, gdyż motywem przewodnim był Harry Potter.

Na potrzeby uroczystości nowi wychowankowie przybyli odziani w szaty wróżek i czarodziejów. Mistrzami ceremonii byli Harry Potter i Hermiona, którzy na wstępie, w zabawnym, lecz nie pozbawionym dobrego smaku dialogu opisali życie w Howgardzie (Bursie).Oprócz charakterystyki najbardziej rozpoznawalnych wychowanków bursy. Pochylili się także nad niełatwym losem " rodziny zastępczej" (pracowników Bursy) a w szczególności "strażników Teksasu" (wychowawców), którym nieźle dają się we znaki NOWI.

Aby zmienić ten stan rzeczy, Harry i Hermiona postanowili otrząsnąć "nowych" z dziecięcej beztroski i uczynić z nich prawomocnych mieszkańców Bursy. Każdy przed przystąpieniem do konkurencji był zobligowany do posmakowania serwowanej przez Zgredka magicznej mikstury, "która wspomaga naturalny system oczyszczania i uzbroi w czarodziejskie zdolności konieczne do pokonywania trudów rywalizacji" .

Następnie najmłodsi członkowie społeczności bursowskiej musieli zmagać się z wyznaczonymi zadaniami w wielu konkurencjach. Wspomnijmy chociaż o tańcu z miotłą, podbijaniu balona czarodziejską różdżką, łowieniu piłeczki ping-pongowej z miski wody za pomocą ust w pozycji tzw. taczki, obieraniu cebuli zębami czy odgadywaniu z zasłoniętymi oczami przedmiotów wyciągniętych z komnaty tajemnic. Nie zabrakło także zadań twórczych-zaczarowanie za pomocą papieru, nożyczek i taśmy klejącej starszych kolegów w drzewa oraz zadań ze znajomości zasad życia codziennego w Bursie.

Było trochę strachu, niepewności a nawet łez (przy obieraniu cebuli). Nikomu jednak nie stała się krzywda, gdyż wszystko odbyło się pod czujnym okiem wychowawców przygotowujących uroczystość: Marzeny Koziara-Wyrostek i Pawła Dernogi, których w przygotowaniach i przebiegu imprezy wspierała Młodzieżowa Rada Bursy. "Nowi", dumni z zaliczenia wszystkich zadań złożyli uroczyste „ślubowanie" oraz odebrali z rąk dyrektor szkoły Heleny Kasperczyk gratulacje i certyfikaty nadające im miano prawomocnych mieszkańców Bursy .

Jury złożone z wychowawców Bursy postanowiło nagrodzić słodkim upominkiem najbardziej czarodziejski strój. Nagrodę otrzymała Natalia Bzodek. Tak zakończyła się impreza, podczas której wszyscy świetnie się bawili, a „otrząśnięci” zostali „wcieleni” w szeregi społeczności bursowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~753579007634 26-10-2015 12:30
Co za paranoja..... W tej szkole i w bursie
~ 26-10-2015 17:07
Porąbana szkoła i dyra Helena też
~ 27-10-2015 7:38
Super. Wreszcie coś innego. Fajnie,że komuś się jeszcze coś chce. Widać,że młodzież dobrze się tam czuje a wychowawcy nie są tylko od wydawania kluczy, nie tak jak w 1.Gratuluje pomysłu.
~ 27-10-2015 19:22
Super impreza.Gratulacje dla organizatorów.
~lover 27-10-2015 19:29
Dziewczyno w dżinsach ze zdjęcia nr3 - nie martw się! Kocham Cię!
~boy 28-10-2015 17:20
Bursa jest ok, ale szkola to masakra. Atmosfera w szkole jest tragiczna. Nauczyciele spięci, zero uśmiechu, luzu. Dyrektora tez moglibby zmienic na kogos mlodszego z fajnymi pomysłami. A komentarz z 19.22 pisał ktoś ze szkoły albo bursy, bo to ten sam adres. Samemu sobie pisac pochwały? Porażka...
~ 29-10-2015 12:31
A nie przyszło Ci do głowy,że uczniowie mieszkający w bursie też czytają jelonkę i mogą złożyć komentarz. Porażka to ty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group