Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8236
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Harley to jest to!

Niedziela, 4 sierpnia 2019, 6:16
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 14:36
Autor: WAC
Karpacz: Harley to jest to!
Fot. WAC
Setki motocykli z kultowymi Harleyami Davidsonami na czele przejechały wczoraj (3.08) przez centrum Karpacza. Parada była kulminacyjnym momentem zlotu motocyklistów, czyli Polish Bike Weeku, który w pierwszych dniach sierpnia gościł w mieście pod Śnieżką.

Paradę stalowych rumaków tradycyjnie prowadził burmistrz Karpacza Radosław Jęcek, oczywiście na Harleyu Davidsonie. Wśród jadących motocykli nie zabrakło fantazyjnie stuningowanych maszyn, których widok wzbudzał podziw oglądających je widzów. Wielu motocyklistów wystąpiło w wyszukanych strojach. Nie zabrakło lajkonika, pilotów oraz stewardess, marynarzy, żołnierzy, górnika, rzymskich legionistów, a nawet marszałka Józefa Piłsudskiego.

Miłośnicy motocykli w tym roku zjechali pod Śnieżkę już po raz dwunasty. Piknik miał charakter 3-dniowej otwartej imprezy z koncertami i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji i zabaw. Przez kilka dni motocykliści integrowali się oraz zwiedzali okolice Karpacza. Jak podkreślają organizatorzy zlotu - jest on jedną z zaledwie pięciu tego typu imprez w Europie mających nominację firmy Harley Davidson.

W Karpaczu czujemy się jak w domu, ja kiedy pytają mnie na ulicy jak gdzieś dojechać to nie wiem, ale czuję się jakbym był stąd – mówi jeden z organizatorów zlotu Artur Żurakomski. - Jestem tu już dwunasty raz i myślę, że nie ostatni. Dokładnie nie wiem w tej chwili ilu nas jest, ale myślę, że na pewno kilka tysięcy. Poza Polakami, mamy bardzo dużo uczestników z Czech, Niemiec, Finlandii, Belgii, Ukrainy, z USA, a nawet kolegę z Nowej Zelandii. Dodam, że przy okazji zlotu wśród jego uczestników prowadzona jest zbiórka pieniędzy na kosztowną operację, dla 12 – letniej Patrycji z zespołem Downa.

Twoja reakcja na artykuł?

113
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
9
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
474
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group