Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2947
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Harcerze przekraczają granice własnych słabości

Piątek, 19 września 2008, 11:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Harcerze przekraczają granice własnych słabości
Fot. Archiwum
Przez cztery dni na siedmiu górskich i podgórskich trasach skauci zmagają się z niedogodnościami natury i przezwyciężają słabości podczas 16 edycji Ogólnopolskiego Górskiego Harcerskiego Rajdu Granica.

Miłośnicy konfrontacji z piękną, ale też czasami nieprzyjazną przyrodą Gór Izerskich, Karkonoszy i Rudaw Janowickich od wczoraj (18 września) do niedzieli zmagają się nie tylko z wysokościowymi trudami górskiej wędrówki, lecz także z zadaniami, jakie przygotowali dla nich organizatorzy rajdu – poinformował Maciej Kieres.

Wędrówkę zorganizowały Komenda Główna Straży Granicznej RP oraz Komenda Dolnośląskiej Chorągwi ZHP im. hm. Stefana Mirowskiego we Wrocławiu. Tegoroczna "Granica" zakończy się 21 września w Szklarskiej Porębie.

Celem rajdu jest popularyzacja walorów turystyczno-krajoznawczych Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Gór Sowich i Izerskich. W tym roku trasy rajdu wiodą również po drugiej stronie granicy polsko-czeskiej. Udział w rajdzie to prawdziwy wyczyn. Uczestnicy mają do pokonania wielokilometrowe trasy w górskim terenie, które trzeba przejść z rajdowym ekwipunkiem w plecaku.

W wędrówce biorą udział także niepełnosprawni harcerze należący do drużyn Nieprzetartego Szlaku, dla których zorganizowano specjalną, integracyjną trasę rajdu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group