Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4353
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze dostali większą siedzibę

Czwartek, 30 października 2014, 7:42
Aktualizacja: Piątek, 31 października 2014, 8:25
Autor: Mea
Jelenia Góra: Harcerze dostali większą siedzibę
Fot. Mea
Nowa siedziba Karkonoskiego Hufca została otwarta wczoraj (29.10.) na pierwszym piętrze budynku przy Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. – Ma 250 mkw., pięć pomieszczeń z zapleczem sanitarnym, w którym jednorazowo spać będzie mogło nawet 50 osób – mówiła Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca. W obiekcie do niedawna mieściła się biblioteka szkolna, która została przeniesiona do sal szkolnych.

- Ponieważ prowadzimy świetlicę środowiskową, stara siedziba znajdująca się przy ul. 1 Maja nie spełniała wymogów m.in. przeciwpożarowych. Dlatego Urząd Miasta przydzielił nam nowe miejsce, gdzie będziemy mogli kontynuować naszą działalność – powiedziała komendantka.

W nowej siedzibie znajduje się pięć pomieszczeń wraz z zapleczem sanitarnym, które harcerze będą teraz remontować.

– Udało nam się już zrobić przyłącza wodne i energetyczne. Prosimy osoby, które mogłyby wesprzeć nasz remont o materiały np. farby, czy okna. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcielibyśmy prowadzić już tutaj – dodała.
Karkonoski Hufiec zrzesza ponad 400 osób w 24. jednostkach, które będą tu organizować spotkania i zbiórki. – Pokazujemy dzieciom i młodzieży, jak można aktywnie spędzić czas w ciekawy sposób oraz bawić się bez używek – zaznaczyła komendantka.

Harcerze są zadowoleni z nowego miejsca. – Jest więcej przestrzeni. Urządzimy świetlicę środowiskową z salą komputerową oraz zapleczem kuchennym, dwie harcówki i biuro komendy hufca. Będzie kącik dla drużynowego. Wyremontujemy też toalety, gdzie będzie również prysznic. Fajnie, że obok znajduje się boisko szkolne, gdzie zimą będzie lodowisko. Obiekt jest monitorowany, czujemy się tu bezpiecznie – stwierdził Arkadiusz Rudolf, drużynowy z Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group