Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6616
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Handlował zaświadczeniami o wynikach testów covidowych

Wtorek, 6 kwietnia 2021, 8:11
Autor: WAC
Region: Handlował zaświadczeniami o wynikach testów covidowych
Fot. policja
Funkcjonariusze z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali w Szczecinie młodego mężczyznę, który na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży fałszywe zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19.

W ofercie znajdowały się również zaświadczenia zwalniające z noszenia maseczki ochronnej. Według sprzedającego - dokumenty były niezwykle wiarygodne i bez obaw mogły być wykorzystywane do okazywania służbom państwowym, w celu umożliwienia ich właścicielom między innymi podróże bez konieczności odbycia kwarantanny.

Zatrzymany mężczyzna swoją nielegalną działalność prowadził od połowy marca, ale szybko został namierzony przez policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Podczas przeszukania mieszkania 21-latka mundurowi zabezpieczyli sprzęt służący do umieszczania ogłoszeń w Internecie, telefon, za pomocą którego kontaktował się z klientami zainteresowanymi zakupem zaświadczeń, karty bankomatowe oraz nośniki pamięci. W toku dalszych czynności okazało się również, że nie był to pierwszy konflikt z prawem mieszkańca Szczecina - był już wcześniej karany za oszustwa.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą szczecińscy policjanci. 21-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

10
37%
Cieszy
11
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group