Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6778
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Halo granie Orange wyłączy automatycznie

Piątek, 8 maja 2015, 8:01
Aktualizacja: 9:35
Autor: UOKiK
Polska: Halo granie Orange wyłączy automatycznie
Fot. Archiwum
Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie – to jeden z obowiązków nałożonych na Orange Polska decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Postępowanie przeciwko Orange Polska - operatorowi telekomunikacyjnemu, zostało wszczęte w grudniu 2013 roku. Jedną z usług świadczonych przez spółkę jest Halo Granie - odtwarzanie utworów muzycznych podczas oczekiwania na połączenie. Wątpliwości Prezesa UOKiK wzbudziły informacje na pakietach startowych do telefonów na kartę. Spółka informowała: Ze starterem (X) zł dostajesz: (…) usługę Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia).

Według UOKiK, przeciętny konsument mógł pomyśleć, że usługa będzie automatycznie wyłączona po 30 dniach. Tymczasem konsument, który nie zrezygnował z usługi - po upływie 30 dni musiał za nią płacić.
Przedsiębiorca zobowiązał się do zmiany regulaminu oraz treści smsów wysyłanych klientom.

- W efekcie praktyka zostanie szybko wyeliminowana. Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie. Ponadto, abonenci zostaną poinformowani smsem o tym, że kończy się bezpłatny okres korzystania z Halo Granie i usługa zostanie wyłączona. Przedsiębiorca musi złożyć sprawozdanie o stopniu realizacji zobowiązań nałożonych decyzją Prezesa UOKiK – informują pracownicy UOKiK.

Pomoc w zakresie usług telekomunikacyjnych można uzyskać w Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod nr tel. 801 900 853, a także kontaktując się z infolinią konsumencką pod numerem tel. 800 889 866.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group