Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6204
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Halloweenowe czary–mary w SP 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 listopada 2016, 13:55
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2016, 9:25
Autor: Jacek Kubicki
Fot. Paweł Kondarenko
Spanko–czuwanko w świetlicy, czyli „Halloweenowe czary–mary na dobranoc!” to impreza, która odbyła się w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2.

- Noc z piątku na sobotę, w ostatni weekend października, spędziliśmy w szkole świetnie się razem bawiąc. Nauczyciele przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział m. in. w zabawach tanecznych, konkursach, zajęciach plastycznych, ozdabianiu ciasteczek oraz nocnym poszukiwaniu cukierków – mówią uczestnicy.

Gdy halloweenowi przebierańcy przemierzali ciemne korytarze, ujawniły się niektóre skrywane dotychczas mroczne tajemnice. Momentami było naprawdę, strraaasznie, ale intensywne przeżycia nie przeszkodziły uczestnikom w spokojnym śnie.

- Rano, po krzepiącym śniadanku, rozstaliśmy się w dobrych humorach, choć szkolne mury już nigdy nie będą dla nas takie same. Noc duchów w naszej szkole okazała się naprawdę niezwykła – podkreślali ci, którzy uczestniczyli w nocnej zabawie w SP 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 4-11-2016 14:19
Dziady a nie żadne haloween , w naszym języku jest nazwa dla tego święta a jeszcze gorsze że katole swoje kontr święto też po angielsku nazwali , strasznie nisko upadliście skoro tak prymitywnym językiem wolicie się posługiwać (brak odmiany przez przypadki, osoby itd.. )
~do 14:19 4-11-2016 17:11
lepiej tego nie można ująć, tym bardziej że w kontaktach biznesowych używa się Esperanto, med/biol - łacina, a prosty i bełkotliwy angielski jest dobry dla prostych kundli plujących na własną ojczyznę bo angielskiego można się uczyć i nie ma nic w tym złego ale nazywanie własnych świąt obcymi określeniami to plucie na swoją ojczyznę to samo kościół : "holy wins" - no nie róbcie sobie jaj , no ale czego innego oczekiwać od instytucji która zdeptała Słowiańskie więc i polskie tradycje
~ 5-11-2016 8:31
Ginie tradycja i język Polski sprzedają duszę ale tak jest Polak włazi im w d..ę
~zxzxzx 5-11-2016 11:07
świadome lub nie ale wprowadzanie dzieci w okultyzm poprzez zabawe.
~zdrowy rozsądek 5-11-2016 13:21
Tradycja Halloween pochodzi z Irlandii, która jest jednym z najbardziej katolickich krajów w Europie, a All Hallows'Eve to Wigilia Wszystkich Świętych (Zmarłych). Zamiast zwracać szczególną uwagę na "imperialistyczne, okultystyczne, antykatolickie, satanistyczne" dynie, bardzo proszę przyjrzeć się temu, że jesteśmy w czołówce światowej sprzedaży kijów baseballowych (amerykański sport), ale nikt nie dopytuje się o piłki ;-) Pozdrawiam! Miłej soboty, rodzinnej niedzieli życzę!
~ 5-11-2016 18:34
Dla dzieci to po prostu okazja do dobrej zabawy . I biorą udział zarówno w zabawie Halloween jak i tzw Balu Wszystkich Świętych. To dorośli jak zwykle dorabiają sobie ideologię...
~do wyżej 5-11-2016 21:50
W książce Z.Nałkowskiej "Medaliony" ,była taka scena z powojennych realiów. Dzieci bawiły się patyczkami w ziemi. Na pytanie w co się bawią , odpowiedziały: -My się bawimy w palenie Żydów . To dla dzieci też była dobra zabawa , a ci niedobrzy dorośli dorobili do tego ideologię !
~ups 7-11-2016 14:58
ludzie opamiętajcie się, nic Wam nie dogodzi, bal wszystkich świętych - źle, zabawy szkolne na halloween czy jak zwał obojętnie - źle, jak nic się nie zrobi - źle, kto Wam k...a dogodzi? Wszyscy powyżej zorganizujcie coś w mieście dla dzieci, młodzieży i dorosłych, żeby fajnie było zamiast głupoty wypisywać, wielcy tradycjonaliści, Polacy i Słowianie się znaleźli. No już, napiszcie co planujecie, kiedy i gdzie... a potem inni i tak Was obsrają w komentarzach, bo tak najłatwiej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group