Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10792
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hałas problemem w uzdrowisku

Piątek, 31 sierpnia 2018, 9:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 września 2018, 10:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hałas problemem w uzdrowisku
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (30.08) odbyło się posiedzenie Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej, podczas której kolejny raz pracowano nad operatem uzdrowiskowym. Jak się okazuje, większym problemem od jakości powietrza może być hałas, więc władze miasta muszą podjąć działania w zakresie jego ograniczenia.

W trakcie posiedzenia komisji radni zapoznali się z operatem uzdrowiskowym, w którym zawarto m.in. opracowanie Polskiej Akademii Nauk, zwracające uwagę na hałas, szczególnie w strefie A. W pozostałym obszarze wyniki są umiarkowanie korzystne.

Zarówno przedstawiciele Urzędu Miasta, Uzdrowiska Cieplice, jak i radni omawiali możliwości ograniczenia hałasu w ścisłym centrum Cieplic, a szczególnie mowa o ulicy Cervi.

- Generalnie operat wyszedł bardzo pomyślnie. Trzeba się zastanowić, jak ograniczyć ruch samochodów na ulicy Cervi. Nie możemy znowu ograniczyć się do nauki jazdy. Być może trzeba będzie wyznaczyć inną trasę, np. przez Staszica, ale myślę, że rozmowy doprowadzą do pozytywnego rezultatu - powiedziała Anna Bałkowska, przewodnicząca Komisji Uzdrowiskowej.

W głosowaniu radni podjęli pozytywną opinię w sprawie przedstawionego operatu uzdrowiskowego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
4%
Smuci
18
67%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group