Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5992
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hala w hołdzie J. Szmajdzińskiemu

Wtorek, 29 czerwca 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Hala w hołdzie J. Szmajdzińskiemu
Fot. ......
Powstająca hala sportowa na terenie campusu Kolegium Karkonoskiego otrzyma imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem posła Jerzego Szmajdzińskiego. Senat Kolegium Karkonoskiego przychylił się do wniosku rady wydziału humanistycznego.

– Nie staraliśmy się koniunkturalnie odnieść się tylko do sytuacji jaka miała miejsce, ale robiliśmy to z głębokiego przekonania, że była to osoba, która zasługiwała by nadać jej imię chociażby budującej się hali. Poseł Jerzy Szmajdziński był bardzo zasłużoną osobą dla Ziemi Jeleniogórskiej, ale przede wszystkim też dla Kolegium Karkonoskiego. To z jego decyzji znaleźliśmy posadowienie tutaj na terenie campusu. Służył nam także radą i pomocą w kwestiach, które dotyczyły nie tylko lokalizacyjnych, ale takich, które związane były ze sportem. - mówi Mariola Szybalska-Taraszkiewicz, prodziekan Wydziału Humanistycznego KK.

Chcąc uczcić jego pamięć, dokonania i w podziękowaniu za wkład włożony w rozwój uczelni postanowiono halę sportową nazwać jego imieniem. otwarcie kompleksu sportowego planowane jest w październiku tego roku.

Po skończeniu prac KK rozpoczyna kolejny remont, tym razem basenu, który działać ma już za dwa lata. Remont pływalni możliwy jest dzięki dofinansowaniu, dlatego też będzie on dostępny tylko dla studentów przez pierwsze pięć lat działania. Potem prawdopodobnie będą mogli z niego korzystać także mieszkańcy miasta.

– Proszę zwrócić uwagę, że nasz teren jest otwarty jako teren parkowy. Po południu na terenie campusu można zauważyć wiele matek z wózkami, bawiące się dzieci. Uczelnia nie zhermetyzowała się, a wręcz przeciwnie otworzyliśmy się na ludzi.- komentuje Mariola Szybalska-Taraszkiewicz

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
908
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group