Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Händel i „Mesjasz” na Zamku Kliczków

Wtorek, 29 listopada 2011, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: Agrafka
REGION: Händel i „Mesjasz” na Zamku Kliczków
Fot. Organizator
Dziś o godz.19.00 na Zamku Kliczków odbędzie się kolejny Wędrowny Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata. Tym razem w sercu Borów Dolnośląskich będzie można wysłuchać monumentalnego oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla – jak zwykle w brawurowym wykonaniu orkiestry Arte dei Suonatori. Bilety kosztują 10 zł i 15 zł.

Koncert odbędzie się w Sali Dworskiej Zamku Kliczków, a na czele orkiestry stanie słynny, francuski organista i dyrygent Martin Gester. Zespołowi towarzyszyć będzie chór. Listopadowe spotkanie zostanie zorganizowane w ramach jesiennej edycji festiwalu Persona Grata, organizowanego przez Arte dei Suonatori na terenie całego kraju. Cykl koncertów ma na celu promowanie muzyki dawnej nie tylko wśród koneserów, ale także szerokiej publiczności.

Słynne „Alleluja!” z oratorium „Mesjasz” należy do najbardziej rozpoznawalnych kompozycji muzyki klasycznej. Arte dei Suonatori zaliczana jest przez krytyków do czołówki polskich orkiestr, specjalizujących się w muzyce dawnej. Jest też jednym z najaktywniejszych zespołów tego rodzaju. Za swoją działalność zostali nagrodzeni m.in. Medalem Młodej Sztuki, nagrodą TVP Kultura oraz nominacjami do nagrody kulturalnej Pegaz i Paszportu Polityki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group