Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8472
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gwiazdy na językach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2007, 16:52
Autor: AGA
Fot. AGA
Wiele emocji i nagród dla uczniów, którzy zmierzyli się z zagranicznymi hitami piosenki.

– Cieszę się, że chcecie śpiewać i jest was coraz więcej – zwróciła się w poniedziałek Małgorzata Nauka z Teatru Jeleniogórskiego do uczestników III Konkursu Piosenki Międzynarodowej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Na deskach Teatru Zdrojowego można było usłyszeć dzisiaj utwory Nirvany, Katie Melua, Christiny Aguilery, Arethy Franklin, Whitney Houston czy Celine Dion.

W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Jeleniej Górze i Szkołę Języków Obcych „English School” udział wzięło 28 osób z 11 szkół. Piosenki wykonywane w języku angielskim i niemieckim oceniało profesjonalne jury, kierując się w swojej ocenie doborem repertuaru, walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym oraz osobowością sceniczną i poprawnością językową.

Choć jurorzy zgodnie twierdzili, że młodzi wykonawcy śpiewali świetnie i prezentowali wysoki poziom, nie mieli wątpliwości przyznając pierwsze nagrody. Zwycięzcami zostali Agnieszka Maj (II LO w Jeleniej Górze), która brawurowa wykonała utwór „Mein Herr” z repertuaru Ute Lemper oraz Adam Jęczmyk z Gimnazjum nr 1. Zachwycił publiczność i jury śpiewając „I Belive, I Can Fly” R. Kelly’ego.

Warto było: na zwycięzców czekały nagrody w postaci rocznego kursu językowego, słowników, książek do nauki języka obcego, albumów fotograficznych, zaproszeń do restauracji, na sztukę teatralną, karnety do klubu fitness a nawet karnety na wybielanie zębów.

<b> Brawa dla nagrodzonych </b>
II miejsce: Katarzyna Mielniczyn (Gimnazjum nr 1), Marta Michalska (II LO w Jeleniej Górze); III miejsce: Małgorzata Fliczkowska (Gimnazjum w Karpaczu), Dominika Waszniewska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1); oraz wyróżnienia: Aleksandra Jamiołkowska (Gimnazjum nr 1), Kamila Paliwoda (Gimnazjum nr 4), Magdalena Budziewska i Paweł Synow (Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1) oraz zespół Wyimaginowani z rozentuzjazmowanego tłumu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group